Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 Nightwish

Go down 
+13
Little bird
Cadaverous Moon
Dreamy Eyed
Godard
Barad-dur
Samael
Selaphiel
Lady(Mistress)Tiona
White_Wizard
rain girl
Morrigan
PrGo
Xalik
17 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Xalik
Man/Woman Of Knowleadge
Man/Woman Of Knowleadge
Xalik


Broj postova : 98
Age : 37
Lociran/a : Opatija
Registration date : 17.09.2006

Nightwish Empty
PostajNaslov: Nightwish   Nightwish Icon_minitimened ruj 17, 2006 7:16 am

Dakle, po meni bi ovo bio symphonic-power metal bend (a posto nemate Symphonic podforum stavit cu ga ovdje), a inace je i prvi metal bend koji sam poceo slusati... Vec sam upoznat da ima podvojenih misljenja o njegovj kvaliteti, ali ne smeta mi to, meni se svidja i to je to...

Najdrazi albumi "Oceanborn" i "Century Child", ovaj drugi ipak malo vise iz sentimentalnih razloga...
Hm, a od pjesama mislim da svi trebaju poslusati barem "Angels Fall First"...
[Vrh] Go down
http://elvenphilosopher.blog.hr
PrGo
Innitiate
Innitiate
PrGo


Broj postova : 150
Age : 34
Lociran/a : Seventh Star to the Right
Registration date : 12.09.2006

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepon ruj 18, 2006 3:17 pm

:cheers: I meni je Nightwish prvi bend koji sam pocea slusat Smile Mislija sam otvorit ovaj topic u Ostalo podforumu ali si me pristiga Smile Oceanborn mi je najbolji album jer ima najvise odlicnih pisama, ali skoro sve od njih su mi odlicne.
Btw, welcome to the Inner Sanctum Smile
[Vrh] Go down
Xalik
Man/Woman Of Knowleadge
Man/Woman Of Knowleadge
Xalik


Broj postova : 98
Age : 37
Lociran/a : Opatija
Registration date : 17.09.2006

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepon ruj 18, 2006 7:15 pm

Hvala na dobrodošlici... Wink

I ja sam se dvoumio između podforuma Ostalo i Power, pošto Symphonica ovdje nema, a u Gothic definitivno ne spadaju.
Sad sam ih ponovno počeo svakodnevno slušat, primjetio sam da me preko ljeta malo opsesija pusti i onda preko zime ponovo lovi... Laughing

Ali šteta što je Tarja prošla... Bitch or not, imala je savršen glas...
[Vrh] Go down
http://elvenphilosopher.blog.hr
PrGo
Innitiate
Innitiate
PrGo


Broj postova : 150
Age : 34
Lociran/a : Seventh Star to the Right
Registration date : 12.09.2006

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepon ruj 18, 2006 10:44 pm

Da... ali ovako mladi talenti imaju sanse Smile Cua sam da su neke tri iz Hrvatske dobro prosle na audicijama Smile Bilo bi super da jedna od njih prodje.
[Vrh] Go down
Xalik
Man/Woman Of Knowleadge
Man/Woman Of Knowleadge
Xalik


Broj postova : 98
Age : 37
Lociran/a : Opatija
Registration date : 17.09.2006

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepon ruj 18, 2006 11:08 pm

Da, mislim da su 2-3 usle u uzi izbor... Vec jako dogo traje ta potraga, nazalost... Sad Mislim, drago mie je u neku ruku da nisu uzeli prvu koja se javila i isli snimat, ali mi je opet zao sto vec dvije godine nista nisu izdali...
[Vrh] Go down
http://elvenphilosopher.blog.hr
PrGo
Innitiate
Innitiate
PrGo


Broj postova : 150
Age : 34
Lociran/a : Seventh Star to the Right
Registration date : 12.09.2006

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepon ruj 18, 2006 11:11 pm

Da... Ako ove godine ne izdaju novi album ja cu popizdit Razz Ali izdat ce, dobri su oni. Nema sanse da ce ova potraga trajat jos cilu godinu
[Vrh] Go down
Xalik
Man/Woman Of Knowleadge
Man/Woman Of Knowleadge
Xalik


Broj postova : 98
Age : 37
Lociran/a : Opatija
Registration date : 17.09.2006

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimečet ruj 21, 2006 12:14 am

Evo, kad tražite kvalitetne postove o bendovima... blue smile

Nightwish -> Century Child

Ovo je ujedno i prvi album Nightwisha koji sam dobio... bilo je to pred nešto manje od godine... Ea... zapravo, dobio sam ga zbog samo jedne pjesme – Ellyjobell i ja smo imali manju raspravu oko djela A.L.Webbera “The Phantom of the Opera”, i onda sam od nje dobio CD da poslušam obradu Nightwisha... međutim, nije to bila prva pjesma koju sam čuo, jer sam počeo slušati od početka albuma, i tako...

Bless the Child
Ovu ću pjesmu vječno pamtiti – bila je prva koju sam čuo, i stvarno me nije razočarala. Prvo onaj početak... polagano i paraleno rastu dinamika i napetost; sve počinje tako mističnim i opet melankoličnim vokalima u pozadini, postepeno se gradi, i onda dolazi sam uvod: “I was born admist the purple waterfalls...”. I ono što je najbitnije, vokali u pozadini ne prestaju, stalno se mješaju s instrumentima, predivno nešto... I kad misliš da ne može biti bolje, Tarja tek počne pjevat... Very Happy A sam tekst me je također oduševio; inače obožavam kad su stihovi zapravo u obliku pitanja, kao ovdje... I to ne pitanja poput: “Majko mojaaa, zašto meee jeee ostavilaaa...”, nego nešto stvarno drugčije... :? (a možda i ne, ali stvarno ne mogu biti objektivan...) :?

“Where have all the feelings gone?
Why has all the laughter ceased?
Why am I loved only when I’m gone?
Gone back in time to bless the child.

How can I ever feel again?
Given a chance would I return?
Why am I loved only when I’m gone?
Gone back in time to bless the child.”


E ovo su za mene dobra pitanja. Ma savršeno... i onda dolazi do vrhunca:
“Think of me long enough to make a memory.
Come bless the child one more time.”

Zadnje ponavljanje ovih stihova, u kombinaciji s naglašenim vokalima iz pozadine i instrumentalnom pratnjom, je definitivno jedna od najljepših dionica koje je stvorio Nightwish, a ujedno i jedna od najljepših dionica koje sam ikada čuo...
I za kraj opet onaj glas praćen vokalima... polakano se smanjuju dinamika i sama napetost da bi, trenutak pred sam završetak, ponovno poskočili i najavili sljedeću pjesmu, End of All Hope...

Dead to the World
Hm... neću ići sve po redu, tako bi trajalo i trajalo... Smile Da mi je netko opisivao ovu pjesmu, vjerojatno bi rekao da mi se neće sviđati kad je poslušam. Općenito, ne volim kad muški vokal ima dominantnu ili barem ravnopravnu ulogu, ali u ovom slučaju moram priznati da nastaje iznimka. Možda me sama melodija i nije toliko impresionirala koliko i lyricsi; koriste se stvarno genijalni oksimoroni poput:
I studied silence to learn the music.
I joined the sinful to regain innocence.

... koji, povezani u kontekst pjesme, imaju daleko dublje značenje. Iako oksimoron, zar nam svima nema smisla da, proučavajući tišinu, stičemo neko znanje o glazbi? I pred samim krajem javlja se još jedan genijalan stih:
“Who gave his life not for the world but for me.
Innocence reborn once more...”
...
“Not for the world but for me...” Kao filozof, često sam si postavljao sličan misaoni eksperiment, ali moj je odgovor uvijek bio drugčiji. Ove stihove ujedno mogu shvatiti i ne mogu razumjeti: mogu objasniti (ili barem pokušati) takav postupak, ali ga ne bi mogao izvesti... Ljubav, čini se, ima više razina koje postepeno shvaćamo... :?

Slaying the Dreamer
Laughing Joj, nikad neću zaboraviti kad sam ovu pjemu slušao prvi put... Laughing Kako bilo, nije mi se baš pretjerano svidjela (ni sad mi nije među najomiljenijima), pogotovo zbog drugog dijela, onog koji počinje od “Wake up...”. Ali kad sam je slušao prvi put, i kad je došlo do mjesta kad pjevač viče: “I truly hate you all”, i taj “..all” se ponavlja i ponavlja, tako sam se prepao da sam nekako zeznuo Ellyjobellin CD, oštetio ga ili nešto takvo... Shocked :? Mislio sam da je to tehnička greška... Laughing Laughing Laughing Joj, smijem se sam sebi kad se toga sjetim... Laughing Laughing

Ocean Soul
Preskočio sam “Forever Yours”, iako mi je to jedna od najljpših pjesama, jer još nisam sredio neke stvari sam sa sobom oko nje i tako to... :? Anyway, i ovo je jako lijepa pjesma... Ima savršen početak, tišina koju prekida samo nježni ksilofon, slično kao i u “Come Cover Me”, i polagano se gradi do same teme... Fini ugođaj, dobar lyrics... baš odgovara naslovu... Smile

The Phantom of the Opera
Evo, sve je počelo zbog ove pjesme... Well, melodija i lyricsi su preuzeti od A.L.Webbera, ali obrada je na razini... Pojačana je teatralnost i sam kontrast između Fantoma i Christine... Ma, sve u svemu, jako mi se sviđa... Very Happy (osim možda samog kraja... :? ... ma dobar je i on... Very Happy)

Beauty of the Beast
Ne znam isplati li se uopće ovo pokušati komentirati riječima... svaki, baš svaki stih je remek-djelo, svaki ton točno onakav kakav treba biti... Very Happy Ma savršeno... Ovo mi je vjerojatno, uz “Angles Fall First”, najbolje što je Nightwish ikada stvorio... Atmosfera se ne može opisati, ona nije ista, preljeva se iz svakog stiha u sljedeći i malčice mijenja... nadopunjuje... Savršen omjer melankolije, tuge, očaja... i vječne, tragične nade... Sad
“I fear I will never find anyone
I know my greatest pain is yet to come
Will we find each other in the dark
My long lost love...”

Sam je kraj još jedno svojevrsno remek-djelo... atmosfera se je promjenila – više nema očaja ni nade, samo prikrivena tuga i razočaranje...
For I know now, I’m a puppet on this silent strange show.
I’m but a poet who failed his best play.
A Dead Boy, who failed to write an ending
To each of his poems...”

Iznimno jake slike... sam kraj lagano podsjeća na početak prve pjesme s albuma (Bless the Child), čime je on donekle zaokružen... Ponovno melankolični volaki, polako i polako sve tiše... Bolji svršetak ne mogu zamisliti... Very Happy Crying or Very sad Very Happy


Hm... evo, prošao sam"Century Child", sad sam se mislio baciti na "Over the Hill and Far Away... ", ali o tome baš i ne bi mogao previše pisati bez da pokradam druge albume, jer su samo 3 od 10 pjesama autentične, tj. nisu verzija s koncerta nekog drugog albuma. Pa tako redom (inače, to je redosljed prema kojemu sam dobivao albume Laughing ) sada dolazi "Oceanborn". Na dosta sam mjesta na internetu i u pojedinim časopisima naišao na podatak da je to, uz "Century Child", najbolji Nightwishov album, a slično tvrde i brojni ljudi koje poznajem, te se jednostavno moram složiti sa svima i reći da "Oceanborn" stvarno zaslužuje tu titulu, iako je meni osobno draži ovaj drugi, ne toliko zbog same glazbe (iako i zbog nje), nego zbog asocijacija koje uz njega vežem.

Nightwish -> "Oceanborn"

Drugi Nightwishov album, službeno izašao 1998.godine (joj, kad se samo sjetim kakav sam onda bilo... Laughing ... to je bilo tamo negdje, oko 6.razreda osnovne... Laughing ). Klasično, 10 pjesama, kao i većina Nightwishovih albuma, zadnja jako upečatljiva, savršeni prijelazi s pjesme na pjesmu (nisu samo nasumice nabacane na CD, već se vidi da tako posložene tvore jedinstvenu cjelinu). Neću sada analizirati svaku posebno, nego samo one najupečatljivije (dakle, gotovo sve Laughing Wink )...

Arrow Gathsemane
Za neupućene, pjesma je dobila naslov prema vrtu u kojem je Isus u teškoj kontemplaciji proveo noć prije nego što je razapet na križ. Hm, iako se teolozi tome protive, slažem se sa Kierkegaardom kada tvrdi da su ti trenutci, ta tjeskoba i očekivanje, bili za Krista teži nego same muke na križu. Ali sad se neću previše osvrtati na teologiju i dansku filozofiju, nego na pjesmu... Počinje dosta izravno, do izražaja posebice dolaze klavijature, čak i ne toliko dinamikom, već se jednostavno osjeća potreba za nekom glazbenom temom, i onda je Tuomas savršeno iznosi, tako da se gotovo može reći da klavijature dominiraju, iako ih se jedva može čuti... Ritam veoma izražen, posebnog ugođaja, stvara jedinstvenu atmosferu koja se proteže kroz čitavu pjesmu i zapravo joj daje određeni svojstveni karakter; jer pjesma prikazuje kako u određenim trenutcima i samo razmišljanje može biti bolno... Sam tekst je jako dobar, postoji mnogo djelova koje bi želio citirati, ali ne mogu sve pa ću se osvrnuti samo na neke...
"Enchantment has but one truth:
I weep to have what I fear to lose"

Jako lijepo rečeno, ovaj se zadnji stih može shvatiti na toliko različitih načina, ovisno o situacijama i kontekstu... Ali bit je u samoj moći izraza, kad ga se ponovi gotovo da ostavlja određenu tišinu iza sebe kada svatko pokušava zaključiti što se željelo reći... jako dobro... Smile
Pjesma nastavlja dalje, polagano se raspliće, do samog kraja teksta, također prekrasnih stihova:
"Without you
The poetry within me is dead"

Jako lijepo... pogotovo kad to Tarja kaže... i zatim, bez ikakve stanke, slijedi genijalni instrumentalni dio, koji se od početka razlikuje samo po tome što više nema onako jasne teme klavijatura, već je sve izmješano, spojeno u jedno, a opet tako genijalno zvuči... jedino mi se kraj ne sviđa, preklasičan završetak za tako dobru pjesmu... :?

Arrow Devil & The Deep Dark Ocean
Za veći dio ove pjesme mogu reći da mi se baš pretjerano ne sviđa, ali neki su djelovi jako impresivni, bila bi šteta da ih ne spomenem... posebice onaj središnji instrumentalni dio, kad samo pomislim kako bi genijalno da ga izvede simfonijski orkestar... I onaj drugi dio, po kojem samu i pamtim, je zadnja minuta, prekrasna melodija, bez prevelikih prijelaza, a opet raznolika, prijašnja svađa muškog i ženskog vokala nestaje, Tarjin glas ponovno pjeva odu pomirenja i novog početka...

"We shall come to set the dolphins free
We shall wash the darkened bloodred sea
Our songs will echo over the mountains and seas
The eternity will begin once again in peace"


Arrow Sacrament of Wilderness
E ovo je genijalna pjesma... malo agresivnog ritma (Hm, vjerojatno nekima nije uopće takva, ali uzmite u obzir da ja slušam daleko sporije stvari Laughing ), ali baš kako treba... Lyrics je jako dobar, pun iznimno jakih izraza i slika, samo mu fali malo povezanosti da bi bio savršen... Mislim da je uzor uzet iz Tolkienovog Silmarilliona, kamo je opisan prvi susrat vilenjaka i ljudi, ali u to nikako ne mogu biti siguran. Mislim da bi bilo uzaludno opisivati glazbu riječima, samo ću još istaknuti par lijepih scena, tako fantasy da im se vječno divim...
"An encounter, symbolic, yet truthfull
With a hungry choir of woods
An agreement immemorial to be born"

"Dulcet elvenharps from a dryad forest
Accompany all charming tunes
of a sacrament by a campfire
A promise between the tameless..."


Arrow Swanheart
Ovo mi je jedna od najljepših pjesama, ne samo s ovog albuma, nego uopće. Počinje tako lagano, jasno, drugačije od svih drugih, udaljeno... Kroz gotovo cijelu pjesmu dominiraju violina i klavir, ona iznosi temu, a on je prati, istovremeno nenametljivo, a opet ravnopravno... Tarja to savršeno pjeva, slike su iznimno jake, kao i kod nekih drugih pjesama Nightwisha utemeljene na Andersenovim bajkama...
"A wintry eve
Once upon a tale
An Ugly Duckling
Lost in a verse
Of a sparrow's carol
Dreaming the stars…"


Sada slijede tri dobre pjesme, posebno mi se sviđaju dijelovi pjesme "The Riddler", kad Tarjin glas odlazi tako visoko da ga je moguće samo zamisliti, a nemoguće zvukovno interpretirati... (slušao sam sestru kad je pokušavala Laughing , ali to je i ostalo na pokušajima... Laughing ). "The Pharaoh Sails To Orion" mi se baš pretjerano i ne sviđa, osim zadnje dvije minute, tu se nalazi jedna jako dobra glazbena tema.

Arrow Walking in the Air
Hm... mislim da rijetki ne znaju za ovu... iznimno lagana, ambijantalna pjesma, gotovo da možete osjetiti kako se polako lebdeći dižete iz naslonjača, ritam nije pretjerano naglašen, a ako se na njega i posveti pozornost, djeluje iznimno uspavljujuće, opuštajuće, može se reći leteće... Laughing Laughing Meni jedna od veoma dragih stvari Nightwisha. U zadnjoj trećini tema postaje malo življa, ali nipošto poput one iz, recimo, pjesme "Sacrament of Wilderness". Lyrics je usko povezan s temom i ugođajem pjesme... I na kraju završava kao što i počinje, polako se stišava i ostaje samo blagi ksilofon kojeg naposljetku proguta tišina...
[Vrh] Go down
http://elvenphilosopher.blog.hr
PrGo
Innitiate
Innitiate
PrGo


Broj postova : 150
Age : 34
Lociran/a : Seventh Star to the Right
Registration date : 12.09.2006

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimečet ruj 21, 2006 8:24 am

Woooohoooo!!! Sad sam tek vidija quick reply! Khool Very Happy
Aj, back to topic.
Sad kad sam procita ovaj post... DAMN!!! kad si spomenija sve pisme koje obozavam... DAMN!!! kad si opisa instrumente i napisa lirikie... DAMN!!! sitija sam se kako zapravo obozavam Nightwish. Sitija sam se da su mi oni jos uvik najdrazi bend (makar sam previse slusa njihovu muziku pa su mi neko vrime dopizdili Razz )
Evo komentari na post:
Bless the Child... Potpuno se slazem Smile
Dead to the World.... obozavam i tu pismu, uz Devil and the Deep Dark Ocean, to su mi najdraze pisme di se isticu muski vokali
Slaying the Dreamer... Sta vise citam imena pisama vise me vata nostalgija... Obozavam i ovu...
Ocean Soul... WAAAHHH!!!!! Jedna od najboljih pisama IKAD!!! Ne samo muzika nego i lirike, kako piva kako zeli postat jedno s oceanom... jooooj...
The Phantom of the Opera... mislija sam da je to remake od Iron Maidena... Ali izgleda da su svi od Webbera uzeli Smile
Oceanborn---Najbolji mi je to album jer ima najvise pisama koje obozavam...
Devil and the Deep Dark Ocean mi je takodjer jedna od najdrazih pjesama ikad, jednim djelom radi toga kako to Nightwish izvodi (jedinstveno) a drugo jer volim jake pisme, mrvicu vise nego mirne.
Gethsemane sam slusa po cile dane prije ali nikako nisam moga skuzit da piva o Isusu... Razz
Sacrament of Wilderness OBOZAVAM!! Very Happy Preluda je pisma!
Swanheart je jedna od vrlo rijetkih pisama od Nightwisha koje ne mogu poslusat... Premirna je, onda mi taj prespori tempo ide na zivce ili nesto tako, ne sicam se sad
The Riddler i Pharao sails to Orion su mi isto dvi odlicne pisme, ali ne mogu bas to opisat dobro...
Walking in the Air je mirna ali je uzivam slusat... Smile Odlicna je

E, kad sam pregleda jos jednom pisme, skuzija sam sta fali... Nabavi Nightquest (jer da ga imas stavija bi ga u post Smile ) To mi je najbolja od svih Nightwishevih pisama IKAD! kad god je poslusam sitim se i zasto... Smile (ali sad je ne slusam pa se ne sicam Razz )

Eto, moja misljenja na te pisme Smile
[Vrh] Go down
Morrigan
Lurker
Lurker
Morrigan


Broj postova : 5
Registration date : 24.09.2006

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimened ruj 24, 2006 8:46 pm

Xalik je napisao/la:


Bless the Child

“Where have all the feelings gone?
Why has all the laughter ceased?
Why am I loved only when I’m gone?
Gone back in time to bless the child.

How can I ever feel again?
Given a chance would I return?
Why am I loved only when I’m gone?
Gone back in time to bless the child.”


E ovo su za mene dobra pitanja.

Slažem se.

Xalik je napisao/la:


"Without you
The poetry within me is dead"


meni dođe da se rasplačem uvijek kad čujem ovaj dio Crying or Very sad Very Happy
[Vrh] Go down
rain girl
Innitiate
Innitiate
rain girl


Broj postova : 164
Age : 36
Lociran/a : forest
Registration date : 21.08.2006

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimened ruj 24, 2006 9:20 pm

ono inače ne znan šovinista san kad se tiče ženskog vokala u metal grupi(valjda bila),ali neki dan su mi baš pasali ono imam cd više od pola godine i tek nekidan baš ono slušala
[Vrh] Go down
White_Wizard
Lurker
Lurker
White_Wizard


Broj postova : 29
Registration date : 17.09.2006

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepon lis 02, 2006 12:09 am

Meni je Nightwish isto jedan od prvih bendova koje san poceja slusat.. posli maidena i metallice.. pa san onda nakon nightwisha otkrija jos 100 bendova itd... prgo je uzea prvi nightwish CD od mene hehe Razz jeli tako prgo ? Twisted Evil
[Vrh] Go down
Lady(Mistress)Tiona
Barba Grgo ti seksne mamu
Lady(Mistress)Tiona


Broj postova : 343
Age : 33
Lociran/a : Admantine Gates
Registration date : 27.05.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepon svi 28, 2007 4:41 pm

anette olzon je novi vokal nightwisha,ženska je simpa totalno...malo izgubljena sve oke ima jak ali nježan glas lipu boju ali je za balade za brze pisme je baš bila tarjaa nećće bit dobro mislim da ne budu li momci morali minjat muziku radi njenog glasa ostaje nada a pisma eva je predivnaa
[Vrh] Go down
http://tisinaucamcu.blog.hr/
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimeuto lip 12, 2007 5:30 pm

Mislin da nemam riječi za moj najdraži,najoriginalniji,najemocionalniji bend svih vremena.Vidia ih live i nakon toga nisam 3 dana moga doć sebi.Oceanborn smatram jednim od najboljih metal ostvarenja ikad,dok kroz Century Child i konačno ONCE prelaze u svoju symphonic fazu.
Nova vokalistica mi se također sviđa i fizički i vokalno Very Happy ,te san čua par sampleova s novog albuma i mislin da će bit bomba-ravan ostalim albumima rock on 2
[Vrh] Go down
Samael
1st Archangel
1st Archangel
Samael


Broj postova : 811
Age : 36
Lociran/a : 5th heaven
Registration date : 18.08.2006

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimeuto lip 12, 2007 5:32 pm

yeppers cuja san novu vokalku stvar eve heh nije bas nesto ali.. vidit cemo
[Vrh] Go down
https://dangerzone.forumcroatian.com
Barad-dur
Lurker
Lurker
Barad-dur


Broj postova : 49
Lociran/a : Mordor...
Registration date : 16.06.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimened lip 17, 2007 11:43 am

oni su kao himna finske...
[Vrh] Go down
http://necronomicon.dogoo.us/index.htm
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepon srp 02, 2007 2:34 am

pa smatram da je suvislije pričekat misec dana novi album nego nabacivat se sa milijardu linkova od djelomičnih pisama
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepet srp 06, 2007 3:41 am

[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepet srp 06, 2007 4:34 am

Godard je napisao/la:
pa smatram da je suvislije pričekat misec dana novi album nego nabacivat se sa milijardu linkova od djelomičnih pisama

Evo ocistia san cili topic od bespotrebnih linkova
[Vrh] Go down
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepet srp 06, 2007 2:37 pm

ajme baš si gay Very Happy opsjednut čišćenjem, ko neka spremačica Laughing
[Vrh] Go down
Dreamy Eyed
Innitiate
Innitiate
Dreamy Eyed


Broj postova : 146
Age : 31
Lociran/a : Harbinger`s gate
Registration date : 06.07.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepet srp 06, 2007 3:42 pm

Nightwish.. ajme jao... Prva grupa koju sam počela slušati. Krivim brata koji je ostavio upaljen kompjuter i winamp, a u winampu Century Child. Čim sam čula početne tonove Bless The Child, ili kako bi neki mrzitelji opera rekli, užasno zavijanje Tarje, znala sam da je to nešto što ću dugo dugo slušat. CC je bio prvi album koji sam čula, a ostao mi je i najdraži. I svi drugi albumi su mi dobri, od Angel Falls First to nadolazećeg Dark Passion Play ( bar ove četiri pjesme koje sam čula xD ) Uglavnom, najtviš je grupa koja me i uvela u svijet metala, i zahvaljujući njima sam sada ovo što jesam Very Happy Very Happy xD
[Vrh] Go down
Dreamy Eyed
Innitiate
Innitiate
Dreamy Eyed


Broj postova : 146
Age : 31
Lociran/a : Harbinger`s gate
Registration date : 06.07.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepet srp 06, 2007 4:04 pm

[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepet srp 06, 2007 7:09 pm

Dreamy Eyed je napisao/la:
Nightwish.. ajme jao... Prva grupa koju sam počela slušati. Krivim brata koji je ostavio upaljen kompjuter i winamp, a u winampu Century Child. Čim sam čula početne tonove Bless The Child, ili kako bi neki mrzitelji opera rekli, užasno zavijanje Tarje, znala sam da je to nešto što ću dugo dugo slušat. CC je bio prvi album koji sam čula, a ostao mi je i najdraži. I svi drugi albumi su mi dobri, od Angel Falls First to nadolazećeg Dark Passion Play ( bar ove četiri pjesme koje sam čula xD ) Uglavnom, najtviš je grupa koja me i uvela u svijet metala, i zahvaljujući njima sam sada ovo što jesam Very Happy Very Happy xD

Točno to,Nightwish je više od benda.Meni dan danas jedan od najboljih bendova ikad hail
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimepet srp 06, 2007 11:36 pm

Godard je napisao/la:
loši ste

Nemoj offtopičarit u mom topicu,ja to ne radim u tvom Wink
[Vrh] Go down
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimesub srp 07, 2007 2:06 pm

Selaphiel je napisao/la:
Godard je napisao/la:
loši ste

Nemoj offtopičarit u mom topicu,ja to ne radim u tvom Wink

pokuša si, al ja san te upozorio Cool

ONTOPIC: dobra im je ona stvar amaranth, podsjeća me na roxette u najboljim danima Very Happy onoj glasi bolje leži na ovu mjuzu nego tarji, koja je samo urlala
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitimesub srp 07, 2007 4:30 pm

Godard je napisao/la:
Selaphiel je napisao/la:
Godard je napisao/la:
loši ste

Nemoj offtopičarit u mom topicu,ja to ne radim u tvom Wink

pokuša si, al ja san te upozorio Cool

ONTOPIC: dobra im je ona stvar amaranth, podsjeća me na roxette u najboljim danima Very Happy onoj glasi bolje leži na ovu mjuzu nego tarji, koja je samo urlala

Da je i Godard nešto priznao Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nightwish Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nightwish
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Nightwish lyrics..

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: METAL i Glazbeni Pravci :: Symphonic/Ambient-
Forum(o)Bir: