Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretražnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 The Beatles :)

Go down 
+2
Samael
.::HaightAshbury::.
6 posters
Autor/icaPoruka
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

The Beatles :) Empty
PostajNaslov: The Beatles :)   The Beatles :) Icon_minitimened ruj 09, 2007 1:32 pm

The Beatles,svi znaju za velicanstvenu Liverpoolsku cetvorku. Very Happy

John Lennon (9. listopada 1940. - 8. prosinca 1980.), glas, ritam gitara
Paul McCartney (18. lipnja 1942. - ) glas, bas gitara
George Harrison (24. veljače 1943. - 29. studenog 2001.) gitara, glas
Ringo Starr (7. srpnja 1940. - ) bubnjevi


Albumi:
Please Please Me (1963.)
With The Beatles (1963.)
A Hard Day's Night (1964.)
Beatles For Sale (1964.)
Help! (1965.)
Rubber Soul (1965.)
Revolver (1966.)
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967.)
Magical Mystery Tour (1967.)
White Album (1968.)
Yellow Submarine (1968.)
Abbey Road (1969.)
Let It Be (1970.)

Aktivni tokom 60tih godina.Vise no itko drugi,Betlesi su objedinili najbolje vrijednosti ranog rock and rolla te ih pretocili u novu izvornu formu afirmirajuci usput ideju rock grupe kao kolektivnog singer/songwritera:autora.Nastali su iz jezgre The Quarrymena,srednjoskoolske grupe Johna Lennona.
Da sad ne pisem romane,jer svako zna barem jednu pjesmu i jednu crticu iz njihove biografije,pa mislim da nije potrebno.
Smatram da vecina ima neko misljenje o njima pa evo...
[Vrh] Go down
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

The Beatles :) Empty
PostajNaslov: Re: The Beatles :)   The Beatles :) Icon_minitimečet ruj 20, 2007 11:29 am

buuuuu,zasto nitko nista ne komentira? Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Samael
1st Archangel
1st Archangel
Samael


Broj postova : 811
Age : 36
Lociran/a : 5th heaven
Registration date : 18.08.2006

The Beatles :) Empty
PostajNaslov: Re: The Beatles :)   The Beatles :) Icon_minitimečet ruj 20, 2007 4:00 pm

Zato sto su neki novi klinci, ja npr volim bitlse poslusat kadkad a one komercijalne su mi i najdraze Smile
[Vrh] Go down
https://dangerzone.forumcroatian.com
majikkou
moderatorica SPAMa
majikkou


Broj postova : 1040
Age : 36
Lociran/a : negdi
Registration date : 22.10.2006

The Beatles :) Empty
PostajNaslov: Re: The Beatles :)   The Beatles :) Icon_minitimečet ruj 20, 2007 4:20 pm

aaa bitlsi Very Happy legende sta rec
nazalost cula sam samo kompilaciju 1 a tu su svi ka najveci hitovi, i to mi je sve naj...al tila bi cut puno tog jos Sad
[Vrh] Go down
http://ranto-forumo.fforumfree.com/index.htm
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

The Beatles :) Empty
PostajNaslov: Re: The Beatles :)   The Beatles :) Icon_minitimečet ruj 20, 2007 10:52 pm

majikkou je napisao/la:
al tila bi cut puno tog jos Sad

budes Very Happy ,ja ti posaljem blue smile

ot:beatles su beatles,tjeraju mi osmjeh na lice kad ih cujem Laughing
posebni su Rolling Eyes volim ih clap
[Vrh] Go down
taker
Lurker
Lurker



Broj postova : 23
Age : 35
Lociran/a : K.Sucurac
Registration date : 25.10.2007

The Beatles :) Empty
PostajNaslov: Re: The Beatles :)   The Beatles :) Icon_minitimečet lis 25, 2007 12:36 pm

beatlesi ajme sta san ja njih volia prije bas su zakon mislin volin sad al nije to to
[Vrh] Go down
Makana
Innitiate
Innitiate
Makana


Broj postova : 212
Registration date : 06.08.2007

The Beatles :) Empty
PostajNaslov: Re: The Beatles :)   The Beatles :) Icon_minitimečet lis 25, 2007 3:47 pm

...ej height a nisi spomenila "5. Beatlesa" Pete-a Best-a! Sad

btw, Pete Best je bia njihov prvi bubnjar kojeg su škartali nakon snimanja "Love Me Do", on se nakon toga bavia nekim manjim projektima, pa se neko vrime čak i povuka sa cile scene, al faza sa Beatlesima mu je ipak bila ono "plafon"Smile!
Čini mi se da je baš na njihovoj antologiji uključena verzija "Love Me Do" sa Pete Best-om (jer je za 1. album ponovno snimljena "Love Me Do" ali sa Starr-om, i ta verzija je izasla i ka singlica, i na LP-u, i na best off-ovima...)

btw, navodno su 1965. godine predgrupu Beatlesima na turneji po Njemačkoj svirali Ten Years After!! a kad poslušaš repertoar jednih, pa drugih pari ti se nespojivo...Smile al eto...Smile

super bend, al po mom guštu ipak malo "prekomercijaliziran"... Wink
[Vrh] Go down
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

The Beatles :) Empty
PostajNaslov: Re: The Beatles :)   The Beatles :) Icon_minitimečet lis 25, 2007 5:22 pm

oooo,neko se vratio Very Happy
zamro je ovaj podforum od kad te nema Laughing

a sto se tice Pete-a,a jebiga,kolko znan da njega su izbacili iz grupe jer,sta je ono bilo,nije bio dobar bubnjar ke ne?pa je Ringo usao u sastav.
pa ofaj postoji razlog zast su komercijalni Smile ,ne mogu zamislit razvoj glazbe da nije bilo Beatlesa...velicanstvena cetvorka blue smile
[Vrh] Go down
Makana
Innitiate
Innitiate
Makana


Broj postova : 212
Registration date : 06.08.2007

The Beatles :) Empty
PostajNaslov: Re: The Beatles :)   The Beatles :) Icon_minitimečet lis 25, 2007 6:22 pm

...ma evo neman vrimena ni na kapaljku... :8 uskoro se ukrcajen na brod pa rjesajen te puste papirušine... Sad


.::HaightAshbury::. je napisao/la:

a sto se tice Pete-a,a jebiga,kolko znan da njega su izbacili iz grupe jer,sta je ono bilo,nije bio dobar bubnjar ke ne?pa je Ringo usao u sastav.

haha, ovo je neko gleda dokumentarac o Pete Bestu-u sta je nedavno bia na HRT... SmileSmile
i ja san ga gleda!Smile
a rekli su u dokumentarcu da to mozda i nije bia pravi razlog. bas je producent njihov prica ka da je trazia od P. Best-a da odsvira jedan ritam na bubnjeve koji on nije moga odsvirat, ali da u to vrime taj ritam nije moga vjerojatno ni Ringo Starr odsvirat...
ma mozemo sad nagadjat u nedogled koji je zapravo razlog sta su izbacili Besta...Smile

e e, a nesmis izostavit The Shadowse sa pocetka 60-ih, oni su ipak bili prvi koji su poceli "razvijat" rock! Wink
ma to "prekomercijaliziran" nije upucen ka neki minus njima;) to je cisto stvar ukusa... npr. meni vise leze progresivniji izvodjaci di improvizacije u muzici dolaze u prvi plan tipa Wishbone Ash, Emerson Lake & Palmer, Ten Years After i sl... , nego ovi komercijalniji tipa Beatlesi, Stonsi, Kinksi i sl...Wink iako genijalni su mi svi oni, al ovi prvi su mi ipak nekako blizi srcu! Razz

evo san bas popodne nesto kopa po Rollin Stone-u, i nabasa san na njihov "The Fifty Greatest Artist of All Time", di su na prvom mistu za nefalit - The Beatles! eto na...Smile
[Vrh] Go down
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

The Beatles :) Empty
PostajNaslov: Re: The Beatles :)   The Beatles :) Icon_minitimečet lis 25, 2007 10:36 pm

nisam gledala nikakav dokumentarac.
svejedno,uglavno nije dugo bio u grupi i nije imao neki utjecaj.
da da da da shadowsi,i know......
A sad...meni sve pase,bitno da ima onu starinsku car...Very Happy
[Vrh] Go down
majik
Innitiate
Innitiate
majik


Broj postova : 175
Age : 36
Registration date : 09.03.2008

The Beatles :) Empty
PostajNaslov: Re: The Beatles :)   The Beatles :) Icon_minitimened ožu 09, 2008 1:51 am

ah ah ah the classics Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





The Beatles :) Empty
PostajNaslov: Re: The Beatles :)   The Beatles :) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
The Beatles :)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: ROCK i Glazbeni Pravci :: Rock n' Roll-
Forum(o)Bir: