Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 ThE KiNkS....

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

ThE KiNkS.... Empty
PostajNaslov: ThE KiNkS....   ThE KiNkS.... Icon_minitimesri ruj 05, 2007 11:12 pm

Evo jos jedna iznimno dobra grupa osnovana tokom 60tih godina.Jako simpaticni momci koji jos simpaticnije sviraju. Very Happy

drumroll
Grupu The Kinks, 1963. godine, osnovali su Ray Davies, pjevač i tekstopisac, njegov brat, gitarist Dave Davies i basist Pete Quaife. The Kinks se kategoriziraju kao grupa iz pravca poznatog kao «British Invasion». Naime, pojam «British Invasion» u glazbi označava navalu engleskih rock and roll, beat i pop izvođača, koji su postali vrlo popularni u SAD-u, Kanadi i Australiji.Najpoznatiji bendovi iz ovog pravca nazivali su se «Big Four», a u tu veliku četvorku spadali su The Beatles, The Rolling Stones, The Who i The Kinks.
Kinksi su bili nešto manje komercijalno uspiješni od ostatka «velike četvorke», no grupa je unatoč tome proglašena jednom od najvažnijih i najutjecajnih rock bendova svih vremena. Pjesma «You Really Got Me» jedna je od njihovih najpoznatijih pjesama i ujedno pjesma pomoću koje su se Kinksi probili na američku glazbenu scenu i koja ih je svrstala u gore opisani pravac.Općenito se smatra da je pjesma imala ogroman utjecaj na kasnije rock and roll glazbenike, pogotovo u smjeru heavy metala.

kratko i jasno Laughing
[Vrh] Go down
Makana
Innitiate
Innitiate
Makana


Broj postova : 212
Registration date : 06.08.2007

ThE KiNkS.... Empty
PostajNaslov: Re: ThE KiNkS....   ThE KiNkS.... Icon_minitimepet ruj 07, 2007 1:33 am

hmm... slazem se sa svim sta si rekla, ali (uvijek postoji ali!Smile) bi pored "You Really Got Me" doda jos neke koji spadaju u njihove velike klasike,tipa: Lola (9. na billboardu), All Day And All Of The Night (7. na B.), Tired Of Waiting For You (6.), Come Dancing (6.), i ultra energicnu "What I Like About You" koja nije bila sing pa nije ni uvrstena na top ljestvice;)

btw, primjetia san da ih je masu punk, i new age/ brit-pop bendova 90-ih poglasavalo za najvece uzore...

u svakom slucaju odlican bend...Smile

zanimljiv podatak da je rijetko koji singl prvijenac prihvacen losije od strane kritike i publike ka"I Took My Baby Home" od The Kinksa, u ciloj povijesti rock n' rolla!zubic vila

prvo ime im je bilo the Ravens.
[Vrh] Go down
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

ThE KiNkS.... Empty
PostajNaslov: Re: ThE KiNkS....   ThE KiNkS.... Icon_minitimesub ruj 08, 2007 12:55 am

ali ali ali....odlican su bend.
stagod se moze rec kinksi su predobar bend 60tih,jedan od najboljih.
to sto si reko isto tak stoji.
kinksi su kinksi Very Happy
[Vrh] Go down
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

ThE KiNkS.... Empty
PostajNaslov: Re: ThE KiNkS....   ThE KiNkS.... Icon_minitimesub ruj 08, 2007 1:01 am

Makana je napisao/la:
hmm... slazem se sa svim sta si rekla, ali (uvijek postoji ali!Smile) bi pored "You Really Got Me" doda jos neke koji spadaju u njihove velike klasike,tipa: Lola (9. na billboardu), All Day And All Of The Night (7. na B.), Tired Of Waiting For You (6.), Come Dancing (6.), i ultra energicnu "What I Like About You" koja nije bila sing pa nije ni uvrstena na top ljestvice;)

btw, primjetia san da ih je masu punk, i new age/ brit-pop bendova 90-ih poglasavalo za najvece uzore...

u svakom slucaju odlican bend...Smile

zanimljiv podatak da je rijetko koji singl prvijenac prihvacen losije od strane kritike i publike ka"I Took My Baby Home" od The Kinksa, u ciloj povijesti rock n' rolla!zubic vila

prvo ime im je bilo the Ravens.


inace ti zavidim na znanju o grupama i izvodacima.stvarno svaka cast na tolikom opsirnom znanju. Very Happy
[Vrh] Go down
Makana
Innitiate
Innitiate
Makana


Broj postova : 212
Registration date : 06.08.2007

ThE KiNkS.... Empty
PostajNaslov: Re: ThE KiNkS....   ThE KiNkS.... Icon_minitimesub ruj 08, 2007 1:54 pm

ma neeee, nisan ja reka nista protiv njih, super su oni stvarno! ThE KiNkS.... 638546
Smile

.::HaightAshbury::. je napisao/la:
inace ti zavidim na znanju o grupama i izvodacima.stvarno svaka cast na tolikom opsirnom znanju. Very Happy

ma nijeeeee, cini ti se... SmileSmile ma moglo bi se mozda rec da san taj period muzike ono temeljito pročešlja, jer mi je nekako najdrazi... Smile

p.s. jos ti nemogu oprostit sta si me pretekla s topicom o Hendrixu...

Sad Sad Sad Sad

Peace!Smile
[Vrh] Go down
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

ThE KiNkS.... Empty
PostajNaslov: Re: ThE KiNkS....   ThE KiNkS.... Icon_minitimesub ruj 08, 2007 3:57 pm

p.s. jos ti nemogu oprostit sta si me pretekla s topicom o Hendrixu...

ah cuj,pa vidi se ko ga vise voli Very Happy uostalom nisi mi komentiro post o Hendrixu,sram te bilo cackanje to ti jedino preostaje ThE KiNkS.... 681170
ima jos mac grupa za otvorit topic,nije da nemas o cemu pisat Very Happy

Peace! blue smile
[Vrh] Go down
Makana
Innitiate
Innitiate
Makana


Broj postova : 212
Registration date : 06.08.2007

ThE KiNkS.... Empty
PostajNaslov: Re: ThE KiNkS....   ThE KiNkS.... Icon_minitimesub ruj 08, 2007 5:33 pm

a grrrrrrrr!!! SmileSmile

ma napisat cu ja u tvom topicu svoj osvrt na njega, samo sta ce mi trebat dosta vrimena slobodno za to, da to lipo bude cakum-pakum!Wink

...ja ga vise volim! Razz Razz Razz

ma naravno da ima, al ja njega oboooooožavan! zubic vila

peace!Smile
[Vrh] Go down
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

ThE KiNkS.... Empty
PostajNaslov: Re: ThE KiNkS....   ThE KiNkS.... Icon_minitimesub ruj 08, 2007 7:19 pm

Makana je napisao/la:
a grrrrrrrr!!! SmileSmile

ma napisat cu ja u tvom topicu svoj osvrt na njega, samo sta ce mi trebat dosta vrimena slobodno za to, da to lipo bude cakum-pakum!Wink

...ja ga vise volim! Razz Razz Razz

ma naravno da ima, al ja njega oboooooožavan! zubic vila

peace!Smile

ajde bas me zanima sta ces napisat,nadi sto prije slobodnog vremena Laughing
neznam ko ga vise voli,ali nema smisla se prepucavat oko toga,e i da inace se topic zove the kinks a ne hendrix... ThE KiNkS.... 496864
[Vrh] Go down
Makana
Innitiate
Innitiate
Makana


Broj postova : 212
Registration date : 06.08.2007

ThE KiNkS.... Empty
PostajNaslov: Re: ThE KiNkS....   ThE KiNkS.... Icon_minitimesub ruj 08, 2007 7:39 pm

ala tebe, pa zezan se!Smile naravno da se necemo prepucavat ko ga vise voli...Wink

ja san moderator, pa san to definitvno onda ja! SmileSmileSmile

salim se...Smile

p.s. jos jedan podatak o the Kinksima...

u pismu "Lola" u orginalu su koristili ime Coca-cola, nakon toga ih je Coca-Cola tužila za nedopušteno korištenje njihovog imena, tako da su morali izmjenit malo lyricse...

"I met her in a club down in old soho
Where you drink champagne and it tastes just like cherry-cola [lp version:
Coca-cola]
C-o-l-a cola..."

evo lyricsi di se vidi "cherry-cola" i "c-o-l-a cola" koje su morale bit izminjene;)


p.s. evo sad nije spamm! mrš!Smile
[Vrh] Go down
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

ThE KiNkS.... Empty
PostajNaslov: Re: ThE KiNkS....   ThE KiNkS.... Icon_minitimesub ruj 08, 2007 7:59 pm

jel?zanimljivo,nisam to znala,hvala.
[Vrh] Go down
majik
Innitiate
Innitiate
majik


Broj postova : 175
Age : 36
Registration date : 09.03.2008

ThE KiNkS.... Empty
PostajNaslov: Re: ThE KiNkS....   ThE KiNkS.... Icon_minitimened oľu 09, 2008 1:50 am

tila bi poslusat Sad
[Vrh] Go down
Sponsored content





ThE KiNkS.... Empty
PostajNaslov: Re: ThE KiNkS....   ThE KiNkS.... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ThE KiNkS....
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: ROCK i Glazbeni Pravci :: Rock n' Roll-
Forum(o)Bir: