Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 The Fountain

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
wendigo
Lurker
Lurker
wendigo


Broj postova : 12
Age : 80
Lociran/a : šank
Registration date : 31.05.2007

The Fountain Empty
PostajNaslov: The Fountain   The Fountain Icon_minitimesri kol 15, 2007 9:23 pm

Mislim, gledam tone filmova
i kad pogledam nešto naj, to je obično staro...ili starije

a ovo je skroz novo...i vrijedi
zapravo, odmah sam posumnjao;) da će biti dobro, kad sam saznao da je to radio Aronofsky. napravio je Pi, koji je sulud, i kao takav mi se sviđa (Rekvijem mi se nije dalo gledati, ali sada, potaknut dvojkom odličnih filmova, nabavit ću i Rekvijem)

Fountain je utisnut u mistiku, te mitove, metafore i filozofiju, na neki način, to je jedna vrsta komercijalnijeg Zerkala. Ima dubinu, ponire, no, za sve one koji se toga groze, barem ima konkvistadore i primjesu pustolovnog.

Gledao itko, a da ima nešto za reći? Jer o filmu se zbilja može pričati; podložan je tumačenjima (eto, čak se i baloni spominju kao svemirska vozila itd)

na jednom sam forumu nešto malo postao o filmu, budući sam vidio oprečno mišljenje, koje je u Fontanu nakačilo svemirske letove i galaktička putovanja, no rasprava baš nije živa, pa da vidimo ovdje ima li kakvih dojmova (i možda još fantastičnijih koncepata, moguće sa Tajnim Gospodarima i sl)

http://www.imdb.com/title/tt0414993/
[Vrh] Go down
http://www.skola-slavnih.tk
majikkou
moderatorica SPAMa
majikkou


Broj postova : 1040
Age : 36
Lociran/a : negdi
Registration date : 22.10.2006

The Fountain Empty
PostajNaslov: Re: The Fountain   The Fountain Icon_minitimesri kol 15, 2007 10:18 pm

cula sam isto tako dosta toga. za soundtrack nemam rijeci fenomenalan je a film cu pogledat ovih dana i rec finalne dojmove.
[Vrh] Go down
http://ranto-forumo.fforumfree.com/index.htm
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

The Fountain Empty
PostajNaslov: Re: The Fountain   The Fountain Icon_minitimečet kol 16, 2007 1:54 pm

genijalnost... sušta... najbolje djelo darrena aronofskoga (zasad), iako se kritika podijelila (zapravo, doslovce prepolovila) oko njegove kvalitete ili nekvalitete... dok ga jedni zovu remek-djelom novije kinematografije, drugi seru po njemu kao infantilnom šrotu... ja definitivno spadam u ove prve... mene je film zadivio i fascinirao, pogotovo zadnjih 15 minuta, koje su, u najmanju ruku, veličanstvene
[Vrh] Go down
wendigo
Lurker
Lurker
wendigo


Broj postova : 12
Age : 80
Lociran/a : šank
Registration date : 31.05.2007

The Fountain Empty
PostajNaslov: Re: The Fountain   The Fountain Icon_minitimečet kol 16, 2007 2:35 pm

ma večina ih sere, ali ja (baš kao i ti) tvrdim suprotno: film je izvrstan.

Kraj je nešto nezaboravno. Definitivno najbolji spoj vizualnog i glazbe zadnjih godina ( zapravo još od odiseje u svemiru i završnog djela filma ).
zato sam film usporedio sa Zerkalom - oba kontemplacije sa prekrasnom fotografijom i zvukom. premda, ostalo, nemaju ništa zajedničko

Fountain je noviji, porod modernog doba, pa ima primjese komercijale...ali koja također dobro funkcionira

izgled je,mrak, plus film vrijedi kao razmišljanje o životu, hrvanje sa "vječnim pitanjima", recimo nešto kao Dylan Dog u naj-izdanju, samo prodorniji, na razini koju Sclavi tek malo, ovlaš, dotiče vršcima prstiju, malo zagrebe noktima

majikkou, pogledaj film i uključi se u ovu raspravu, isključivo vođenu na zdravim osnovama i u cilju uzdizanja duha i morala posrnulih kritičara i ostalih putnika namjernika hehehe
[Vrh] Go down
http://www.skola-slavnih.tk
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

The Fountain Empty
PostajNaslov: Re: The Fountain   The Fountain Icon_minitimepet kol 17, 2007 1:59 pm

ugl... bit je u tome da su tri potpuno nepovezane priče na kraju sasvim usklađene jednim ciljem i jednim smislom... i to je izraženo na nemoguće inteligentan i zanimljiv i fascinantan način...
[Vrh] Go down
majik
Innitiate
Innitiate
majik


Broj postova : 175
Age : 36
Registration date : 09.03.2008

The Fountain Empty
PostajNaslov: Re: The Fountain   The Fountain Icon_minitimened oľu 09, 2008 3:26 am

nisam jos gledala Sad
[Vrh] Go down
Sponsored content





The Fountain Empty
PostajNaslov: Re: The Fountain   The Fountain Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
The Fountain
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: OSTALO :: Film-
Forum(o)Bir: