Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretražnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 JEFFERSON AIRPLANE

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

JEFFERSON AIRPLANE Empty
PostajNaslov: JEFFERSON AIRPLANE   JEFFERSON AIRPLANE Icon_minitimepet kol 10, 2007 5:39 pm

Znaci ovako.
Jefferson Airplane osnovani su 1965. u San Franciscu.

Uz Grateful Dead Jefferson Airplane je najznačajnija grupa scene San Francisca iz druge pol. šezdesetih.Osnovao ju je folk pjevač Balin nadahnut Beatlesima.Solidni nastupni album "Jefferson Airplane Takes off"objavili su 1966. s materijalom koji je objedinio utjecaje folka,bluesa i zvečećih gitara na tragu Byrdsa.Spencea i pjevačicu Signe Anderson zamjenili su bubnjar Dryden i veličanstvena Grace Slick koja je uskoro pokazala da,osim iznimnog vokala,ima i zavidan autorski talent.
Nastupi u Filmore Westu,suradnja i koncerti s Grateful Dead te nastup na Montery pop festivalu Jefferson Airplane promovirali su u utjecajne protagoniste hipijevskog Ljeta ljubavi.Nakon albuma Jefferson Airplane Takes off i Surrealistic Pillow(na kojemu se nalaze dva najpoznatija hit singla Somebody To Love i White Rabbit) slijedi album After Bathing At Baxters iz 1968. koji je nastavio ideju prethodnika i bio jedan od najznacajnijih i najutjecajnijih albuma acid-rocka sa psihodeličnim tekstovima,gitarskim jammom,folkom nadahnutim vokalnim harmonijama i kompleksnim instrumentima. drumroll
Zatim slijede albumi Crown of Creation,Volunteers(zamisljen kao spoj političkog aktivizma i acid rocka),Bless Its Pointed Little Head,Live At Monterey Festival.Te razne komplikacije.
Simboličan završetak najkreativnijeg razdoblja djelovanja Jefferson Airplanea bio je nastup na Woodstocku.
Kasnije grupa mijenja ime u Jefferson Starship sa novim članovima i posve drugčijim materijalom od albuma iz šezdesetih.

Oni koji ih slusaju ili su ih slusali ili ce ih nakon sto procitaju ovaj post pocet slusat blue smile bilo bi lijepo da ostave koji komentar Wink
[Vrh] Go down
majikkou
moderatorica SPAMa
majikkou


Broj postova : 1040
Age : 36
Lociran/a : negdi
Registration date : 22.10.2006

JEFFERSON AIRPLANE Empty
PostajNaslov: Re: JEFFERSON AIRPLANE   JEFFERSON AIRPLANE Icon_minitimepet kol 10, 2007 5:42 pm

ee gud ol` bends Very Happy
meni grace ima predobar vokal a i znacajnu karizmu, a standardno volim poslusat njihove hitove white rabbit i somebody to love me.
nastup na woodstocku im je bio odlican Very Happy
[Vrh] Go down
http://ranto-forumo.fforumfree.com/index.htm
Makana
Innitiate
Innitiate
Makana


Broj postova : 212
Registration date : 06.08.2007

JEFFERSON AIRPLANE Empty
PostajNaslov: Re: JEFFERSON AIRPLANE   JEFFERSON AIRPLANE Icon_minitimepet kol 10, 2007 6:21 pm

svaka cast HaightAshbury na ovoj biografiji! Wink

za Grace Slick neki kazu da je imala najebozovniji glas medju zenskim vokalima! Wink

meni osobno je daleko najdrazi njihov album "Surrealistic Pillow"
tu bi izdvojia i jednu od meni najdrazih depresivnih stvari, "Comin Back To Me"

J. Hendrix je u jednoj fazi svoje karijere planirao osnovat super-grupu, medju kojim bi mu bas gitaru svira Jack Casady (Jeffersoni)... medjutim ta ideja nije prosla od strane njegova menađera... Sad

među "jačim" stvarima od njih jos bi nabroja: Today, How Do You Feel, Tobacco Road, Volunteers, Wooden Ships, Don't Slip Away, 35 of a Mile in 10 Seconds, Watch Her Ride, This Is My Life... makvragu imaju previse dobrih pisama! zubic vila



"...Feed Your Heaaaaad!"Smile
[Vrh] Go down
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

JEFFERSON AIRPLANE Empty
PostajNaslov: Re: JEFFERSON AIRPLANE   JEFFERSON AIRPLANE Icon_minitimepet kol 10, 2007 6:46 pm

sluša san ih i nisu mi se nimalo svidili, osim pisme "white rabbit", koja mi je komična
[Vrh] Go down
.::HaightAshbury::.
Innitiate
Innitiate
.::HaightAshbury::.


Broj postova : 117
Registration date : 10.08.2007

JEFFERSON AIRPLANE Empty
PostajNaslov: Re: JEFFERSON AIRPLANE   JEFFERSON AIRPLANE Icon_minitimesub kol 11, 2007 6:03 pm

hah,white rabbit je remek djelo,ima dobar ucinak.
[Vrh] Go down
majik
Innitiate
Innitiate
majik


Broj postova : 175
Age : 36
Registration date : 09.03.2008

JEFFERSON AIRPLANE Empty
PostajNaslov: Re: JEFFERSON AIRPLANE   JEFFERSON AIRPLANE Icon_minitimened ožu 09, 2008 1:48 am

najs najs Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





JEFFERSON AIRPLANE Empty
PostajNaslov: Re: JEFFERSON AIRPLANE   JEFFERSON AIRPLANE Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
JEFFERSON AIRPLANE
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: ROCK i Glazbeni Pravci :: Rock n' Roll-
Forum(o)Bir: