Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 Burzum

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
serial
Hellraiser
serial


Broj postova : 161
Age : 36
Lociran/a : Split
Registration date : 28.07.2007

Burzum Empty
PostajNaslov: Burzum   Burzum Icon_minitimesub kol 04, 2007 1:40 am

Burzum je jednočlani ambijentalni black metal bend osnovan 1987. godine u norveškom gradiću Bergenu. Osnivač benda je Varg Vikernes poznat i kao Count Grishnackh(ime jednog Orka u Tolkienovim djelima). Ime Burzum znači "tama" na jeziku Orka u Tolkienovoj trilogiji Gospodar prstenova. Vikernes sad odslužuje zatvorsku kaznu za ubojstvo i paljenje nekih drvenih norveških crkava. Ubio je nekoć basistu Mayhema poznatog kao Euronymous. Određen utjecaj na bend imao je Tolkienov Gospodar prstenova(npr pjesma En Ring Til A Herske ili One Ring To Rule Them All) iako je sam Vikernes tvrdio da je inspiraciju za tu pjesmu našao u norveškoj mitologiji kao i za mnoge kasnije pjesme. Vikernes je bio optuživan i za nacizam i sotonizam.On opovrgava sve te optužbe tvrdeći da je on pogan, ali ne sotonist, kao i njegova glazba. Prepoznatljiv zvuk Burzum ima zahvaljujući prelasku iz klasičnog blacka u ambijentalni black mračnog ugođaja, s čestim ponavljanjima melodija koje imaju gotovo hipnotičko djelovanje na slušatelja. Stihovi pjesama govore i o imaginarnom svijetu magije. Vikernes svoju usmjerenost na svijet magije objašnjava vlastitom razočaranošću realnosti.

Diskografija:

Studijski albumi:
* Burzum - (1992)
* Det som engang var - (1993)
* Hvis Lyset Tar Oss - (1994)
* Filosofem - (1996)
* Dauði Baldrs - (1997)
* Hliðskjálf - (1999)

Demo albumi:
* Burzum (Demo I) - (1991)
* Burzum (Demo II) - (1991)
* Burzum (Promo) 1992 - (1992)

EPs:
Aske [EP] - (1993)

Cover albuma Burzum
Burzum Burzum1992burzumwl9

Cover albuma Det Som Engang Var
Burzum Detsomengangvarbe8

Varg Vikernes nekad
Burzum 300pxvargvikernesyw9

i sad
Burzum 300pxvargburzumorgqt3
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Burzum Empty
PostajNaslov: Re: Burzum   Burzum Icon_minitimesub kol 04, 2007 1:44 am

Iako ne slusam ovaj bend,tj cua san samo par stvari pohvalia bi Seriala radi iznimno dobro napisanog posta..svaka cast i imas moje pohvale Smile
[Vrh] Go down
Knjaz Varggoth
Lurker
Lurker
Knjaz Varggoth


Broj postova : 42
Lociran/a : Slavenia
Registration date : 03.08.2007

Burzum Empty
PostajNaslov: Re: Burzum   Burzum Icon_minitimesub kol 04, 2007 3:47 am

Selaphiel je napisao/la:
Iako ne slusam ovaj bend,tj cua san samo par stvari pohvalia bi Seriala radi iznimno dobro napisanog posta..svaka cast i imas moje pohvale Smile

Tako bi i treba izgledat svaki post od covijeka koji voli bas taj zanr i najvise se u njega razumije , a pogotovo onoga tko otvara thread.

Velate , baci oko na neke moje komentare u BM sekciji.

Inace Burzum. Band odnosno Varg mi nije previse sjeo , kako ideoloski tako ni muzikalno. Da mozda ce ko rec kako to , buduci da slusam "slicnu" glazbu ... prvenstveno jer se bavi koliko toliko ne slavenskom vec nordijskom mitologijom te je imao neke negativne i kriticke stavove prema prvoj navadenoj. Uz sve to neakvi nacisticki stavovi su mu previse pomutili mozak ... nebi me ni toliko smetalo da to nije utjecalo na njegovu glazbu. Naime taj ambijentalni pravac prema kojem se sada okrenuo je iz razloga sto odbija koristiti gitaru u daljnim snimanjima jer je to da citiram "crnacki instrument".

A buduci da i Varg ima neke uzore zasigurno u muzikalnom svijetu , pa recimo za primjer Immortal , Abbatha koji ga je i uveo u BM svijet i upoznao ga sa scenom ...te neznam stare legende poput Venoma ili Bathory-a. Nadam se da je svjestan da su svi prestizni i legendarni albumi koji drze cijelu scenu snimljeni ni manje ni vise ... nego uz mnogo "crnackih" instrumenata.

Da , tocno navedeno uz mnoge danas poznate glazbenike sudjelovao u pajenju crkava 90tih ... Samo na njegovu zalost svi su odradili svoje kazne dok jedino on cami u buksi radi svog slavnog ubojstva Euronymousa. Kako bi pokazao da je vise trOO i cVlt.

Inace muziku i albume opcenito namjerno nisam htio komentirati ...kako se mozda ko nebi pronasao uvrijeden. Kao covijek mi je daleko zanimljivija osoba.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Burzum Empty
PostajNaslov: Re: Burzum   Burzum Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Burzum
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: METAL i Glazbeni Pravci :: Black-
Forum(o)Bir: