Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 J.K.Rowling - Harry Potter

Go down 
+10
Dreamy Eyed
Samael
Selaphiel
Barad-dur
Lady(Mistress)Tiona
Gackt Camui
schism
Cat On a Wire
PrGo
Xalik
14 posters
Autor/icaPoruka
Xalik
Man/Woman Of Knowleadge
Man/Woman Of Knowleadge
Xalik


Broj postova : 98
Age : 37
Lociran/a : Opatija
Registration date : 17.09.2006

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimečet ruj 21, 2006 12:04 am

Hm... namjenio bi topic i za film i za knjigu... pa onda redom:

Ovako... prvi mi je film bio dobar... naravno, nisam mogao ne biti iznenađen scenografijom, efektima, pa i glumcima... međutim, u svim ostalim nastavcima to je ostalo isto, a ono početno izneneđenje, koje je i zaslužno za moje dobro mišljenje o samom filmu, je splasnulo... Ipak, drugi i treći dio bili su OK... Pravi dječji filmovi, oko 2 sata svaki, više-manje jednostavni, držali su se knjige... Sumnjam da bi ih pogledao više od jednom, ali barem sam uživao gledajući ih. Četvrti dio, međutim, ne zaslužuje ovakve pohvale. Glavni problem filma je upravo njegova brzina – treba istaknuti da je knjiga (H.P. i plameni pehar) barem dvostruko deblja od bilo koje prethodne, a film je, međutim, dulji za samo pola sata. Zbog silnog materijala koji se trebao strpati u tako malo vremena brojne manje važne scene (a i neke važne) su izbačene, i sve se događa naglo, na nekim mjestima i nelogično... Najviše me razočarao prvi dio filma – svaki put kad bi čitao knjigu ponovno bi se “upisao” u Hogwarts; zapravo, žalio sam što se broj na stranicama povećava i što se bližim kraju, tako da sam uživao u opisu svake sitnice i svakog nevažnog događaja. Sve je to zajedno pomaglo stvaranju magične atmosfere Hogwartsa i okolice. Ali čini se da je redatelj četvrtog filma bio jako nezainteresiran – prvi dio filma napravio je isto kao što sam i ja nekad davno radio DZ iz engleskog – napisao bi nešto što ni sam nisam znao pročitat, tek toliko da imam nešto napisano... Tako je i on snimio prvih pola sata, čisto reda radi...
Nadalje, ovaj se film od svih dosadašnjih najviše spustio na dječju razinu i postao isključivo dječji film: jeste vidjeli ulazak onih Vela (E, i to, nigdje nisu objasnili da su one likice zapravo Vele Shocked Evil or Very Mad (valjda se tako piše... :? )), ili pak one druge škole... očaj... mislim, to se može sviđat samo osobi od 12 godina i manje... Ili kad se Hermiona pojavljuje na plesu... Rolling Eyes pa takve su se stvari radile u pedesetima... Još je samo trebalo da prođe iznad onog rešetkastog otvora iz kojeg puše i da joj se haljina počne dizati... na koga me to podsjeća... Rolling Eyes Evil or Very Mad
Hm... što sam još mislio komentirati... Voldemort... pa nisam ga tako zamišljao, ali OK je... mogao je ispast i daleko gore... E da! Nije bilo metloboja uopće! Mislim, u filmu, u knjizi naravno da je! Previše im se žurilo pa su sve izbacili... :? Evil or Very Mad

Sad malo o Rowlingici plagijatorici. Pokupila je stvarno masu stvari iz drugih knjiga... Sad mi na pamet pada samo Napadačka Vrba... Hello, ne podsjeća vas to možda na dotičnog Vrbovog Starca iz Gospodara Prstenova? Pa mogla je barem vrstu drveta promjenit! Ali ne... Evil or Very Mad

Hm... čini mi se da su HP knjige i filmovi obrnutoproporcionalni Rolling Eyes Laughing Laughing Evo, prve mi knjige nisu bile baš nešto (mislim na 1. i 2., “Zatočenik Azkabana” i sve što slijedi nakon njega je dosta dobro...), a prvi su filmovi bili OK... vremenom knjige postaju sve bolje, a filmovi sve lošiji... Laughing Ne, moram priznati, ove novije knjige o Potteru su mi dobre... čitao sam i daleko bolje, naravno, ali su OK... :? Ali filmovi mi se, a pogotovo ovaj zadnji, ne sviđaju baš toliko...
Mislim, uspredimo malo Harrya Pottera i Gospodara Prstenova. U tome je ta bitna razlika – Gospodara mogu pogledati desetak puta i još će mi se uvijek sviđati, a Pottera pogledam jednom i to je to, nemam više potrebe da ga ponovno gledam, on je kao običan TV film, nije hit poput Gospodara... Samo još jedan običan film... :?

Jeste čitali? Što mislite o filmovima? Knjigama? Potermaniji? Navedite dobre scene, likove, obasnite zašto, i tako to...
[Vrh] Go down
http://elvenphilosopher.blog.hr
PrGo
Innitiate
Innitiate
PrGo


Broj postova : 150
Age : 33
Lociran/a : Seventh Star to the Right
Registration date : 12.09.2006

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimesri ruj 27, 2006 11:26 am

U jebote koliko se tebi da pisat Razz Sad bi te citira ali si previse napisa Razz
Procita sam sve knjige osim zadnje, to mi se stvarno nije dalo. Ne da su ove prije bile lose (dapace) nego jednostavno mi se nije dalo Razz
Filmovi su mi Ok, pogleda sam ih ali to je to. Nije mi se dalo pogledat opet nigdi uskoro. Ono nakon godinu dana pogledas da te uvati malo nostalgije (ponavljam: MALO) i to je to...
[Vrh] Go down
Cat On a Wire
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum



Broj postova : 766
Age : 34
Registration date : 19.08.2006

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimečet ruj 28, 2006 11:38 am

nisan procitala ni jednu knjigu, filmove san sve pogledala. kad san prvi dio isla gledat (ili je bia drugi?), mislin da san isla sa starin, u svakom slucaju on je ubija oko, a ja san proucavala kokice Laughing ne mogu rec da filmovi nisu uredu sami po sebi, ali meni osobno ne pasu.
ovo i jesu filmovi za dicu, a odes ih pogledat jer si, eto, pogleda i prvi dio, a ekipica je naravno tu, jer svi vole grupno u kina kad je na platnu mali harry kojemu se mijenja glas i rastu facialne dlake (ili pak hermiona kojoj su napokon narasle sise Laughing)

gospodar prstenova? nema usporedbe.
[Vrh] Go down
schism
Lurker
Lurker
schism


Broj postova : 31
Age : 39
Registration date : 19.09.2006

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimečet ruj 28, 2006 10:53 pm

evo upravo sam po drugi put procitao "Half blood prince", i tko ce cekat jos bog-zna-koliko za posljednji nastavak Sad ??? Filmovi su mi lagano bezveze (previse toga fali, pogotovo u zadnjem, treci mi je favorit so far), knjige osobno smatram boljima od Lorda Razz (jer su easier read, i nema onih dosadnih tolkienovih pjesmuljaka Razz i sada ocekujem napad svih vas lotr freakova) uostalom HP je love vs evil, while lord je strictly good vs evil.
[Vrh] Go down
Gackt Camui
Innitiate
Innitiate
Gackt Camui


Broj postova : 268
Age : 34
Registration date : 19.08.2006

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimečet lip 07, 2007 11:38 pm

hmm nothing personal al mene mali cvikati zivcira....u filmu bar....knjige su ok ono zanimljiva radnja itd. al onaj mali koji glumi pottera mi je totalno odbojan...unistija mi je sliku o harry potteru Razz

al...ideja je fenomenalna ^^
[Vrh] Go down
Lady(Mistress)Tiona
Barba Grgo ti seksne mamu
Lady(Mistress)Tiona


Broj postova : 343
Age : 33
Lociran/a : Admantine Gates
Registration date : 27.05.2007

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimened lip 17, 2007 12:42 pm

dobar film,knjige isto iako film gledan najviše radi luciusa i snapea oni dvoje su jedine dvi uloge koje su prezanimljive i onoo.....
[Vrh] Go down
http://tisinaucamcu.blog.hr/
Barad-dur
Lurker
Lurker
Barad-dur


Broj postova : 49
Lociran/a : Mordor...
Registration date : 16.06.2007

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimened lip 17, 2007 1:23 pm

osobno harry mi se ne sviđa...
[Vrh] Go down
http://necronomicon.dogoo.us/index.htm
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimened lip 17, 2007 7:36 pm

Obozavan knjige o Harryu,procita san sve na engleski i hrvatski a film ne bi bas komentira jer mi nije 20% dobar ka knjiga..Jedva cekan zavrsni nastavak Very Happy
[Vrh] Go down
Samael
1st Archangel
1st Archangel
Samael


Broj postova : 811
Age : 36
Lociran/a : 5th heaven
Registration date : 18.08.2006

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimepon lip 18, 2007 12:05 am

ma pre dobra je prica puuuuno detalja Dlakavi je zakon (citaj hery ) Smile
[Vrh] Go down
https://dangerzone.forumcroatian.com
Dreamy Eyed
Innitiate
Innitiate
Dreamy Eyed


Broj postova : 146
Age : 31
Lociran/a : Harbinger`s gate
Registration date : 06.07.2007

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimesri srp 11, 2007 2:31 am

knjige su mi dobre, lako čitljive, i nisu zamorne, ne znam ni sama koliko sam puta koji dio pročitala, al znam da je jako puno Very Happy
a filmovi.. e to je užas... ni jedan nisam pogledala do kraja, trojku sam gledala u kinu, i bilo mi je tako zanimljivo da sam polovicu filma provela u wc-u Very Happy
četvrti dio sam pogledala iz apsolutne dosade i razočaralo me kako se tu bez veze snimili, pola toga što je po meni najvažnije u knjizi su izbacili, a na neke beznačajne detalje potrošili pet minuta filma Sad
[Vrh] Go down
Narfuin
Forgotten Bard
Forgotten Bard
Narfuin


Broj postova : 617
Age : 36
Lociran/a : Where the sea and sky become one
Registration date : 20.06.2007

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimesri srp 11, 2007 2:46 am

Slažen se. Knjige su dobre,zanimljive, brzo se čitaju, lako pamte, radnja je linearna i lako se prati i vuče te da čitaš više i više. Al filmovi, to je nešto najtragičnije šta san ja gleda (gleda san ih sve do sada, reda radi). Filmovi su napravljeni infantilno, drže se knjige na neki čudan način (pozornost je skrenuta na neke sasvim nebitne stvari dok su one važne totalno izbačene) te se zbog toga film teško može pratit nakon pročitane knjige. Kako filmovi idu sve dalje, Harry me sve više živcira i mislim da glumac nije pogođen, al to je trenutno kap u moru pogrešaka koji su napravili gospoda zadužena za ekranizaciju HP-a.
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimesub srp 21, 2007 8:13 pm

Evo upravo izaša dugo očekivani zadnji nastavak knjige - Deathy Hollows,tako da to planiram nabavit.
[Vrh] Go down
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimesub srp 21, 2007 9:07 pm

knjige su pizdarija... eto šta ću vam reć... filmovi su skraćeniji i rezimiraniji nego zbucane knjige... prva 2 su predječji, al mi nitko ne može reć da su 3. i 4. dječji, jer su već podosta stravični, i čudi me šta nisu dobili makar PG-13 oznaku... 3. je dosad najbolji, a režiran je čudesno od strane alfonsa cuarona, koji je sigurno bolji režiser nego rowling spisateljica... tip je od posrane knjige napravia fenomenalan triler... mike nicholls je u 4. bio malo lošiji... novoga ću pogledat ovih dana...

da 3. i 4. dječji... haha baš se pitam šta ste vi gledali Laughing

al prva 2 su govno, ka i knjige
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimesub srp 21, 2007 9:18 pm

Pa dobro,naravno da Harry Potter kao knjiga nemože zadovoljit tako velike filozofske umove Laughing .Serijal i je prvenstveno napravljen radi zabave i jednostavnog čitanja i istina je da knjige nisu previše originalne ali nemoš poreć da spisateljica nije ubola u pravu temu u pravo vrime i na to masovno popularizirala svoje knjige.Meni je osobno cili serijal knjiga izvrstan,odličan za zabavu i opuštanje - a više mi od tog ne treba pošto sam ionako prekrcan medicinskim knjigama od 1000 str.. Wink
[Vrh] Go down
Narfuin
Forgotten Bard
Forgotten Bard
Narfuin


Broj postova : 617
Age : 36
Lociran/a : Where the sea and sky become one
Registration date : 20.06.2007

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimesub srp 21, 2007 10:04 pm

Gledaj, knjige su pisane prvenstveno za mlađi uzrast, znači jednostavno i čitljivo!
Nemoš od njih očekivat nešto šta bi očekiva od kafke, camisa ili ionesca ili kojeg drugog velikog pisca. Knjige su lagane za čitat i zato su savšeno štivo za pustit mozak na pašu i zbog toga im je velika popularnost.
Filmovi su, prema meni, blago receno smece koje je uzelo 30% radnje iz knjige i nekako je zapakiralo u jedva gledljiv sadržaj koji me uspava dok ga pokušavan gledat! Filmovi mogu biti i dobro rezirani i odlicno napravljeni po svim pravilima struke, ali konacni produkt je u odnosu na knjigu los!
Mozda je to zato jer sam ja sve filmove gledao i usporedivao ih s knjigom, jer sam ocekivao, da ce to biti ekranizirana verzija romana koja ce roman pratiti sto je vise moguce, a ne odstupati radi umjetnickog dojma.
[Vrh] Go down
...M...
Innitiate
Innitiate
...M...


Broj postova : 143
Age : 35
Lociran/a : negdje daleko...
Registration date : 10.08.2007

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: novi film   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimesub kol 11, 2007 1:34 am

ja neznam ako ste gledali ovaj zadnji 5. nastavak..
ali vjerujte mi.. niti ne morate ako bas ne zelite.. jer, film je recimo sve u svemu ok..
ali radnje su totalno nepovezane, skace sa jedne radnje na drugu.. ja koja nisam citala knjigu. nemam pojma o cemu se radilo zapravo..
ali, sa druge strane su likovi.. onaj lik profesorice, je predobar...
bar se ako nista drugo nasmijes dobro.. =)
a... slazem se sa sa time da je film prvenstveno djecji..
jer.. je naglasak dan na moralne vrijednosti..
pa.. ako vas zanima s kime se heri poljubio.. mozete pogledat film.. Smile
[Vrh] Go down
majikkou
moderatorica SPAMa
majikkou


Broj postova : 1040
Age : 36
Lociran/a : negdi
Registration date : 22.10.2006

J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitimesub kol 11, 2007 1:41 am

od harryja p. mi je najdraže čitat spojlere prije neg šta pročitam knjigu
[Vrh] Go down
http://ranto-forumo.fforumfree.com/index.htm
Sponsored content





J.K.Rowling - Harry Potter Empty
PostajNaslov: Re: J.K.Rowling - Harry Potter   J.K.Rowling - Harry Potter Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
J.K.Rowling - Harry Potter
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: ALTERNATIVA :: Fantasy-
Forum(o)Bir: