Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 Nightwish

Go down 
+13
Little bird
Cadaverous Moon
Dreamy Eyed
Godard
Barad-dur
Samael
Selaphiel
Lady(Mistress)Tiona
White_Wizard
rain girl
Morrigan
PrGo
Xalik
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Cadaverous Moon
Starchild
Cadaverous Moon


Broj postova : 577
Age : 35
Registration date : 10.07.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimepon srp 30, 2007 7:46 pm

U qrac....... Mad
[Vrh] Go down
Dreamy Eyed
Innitiate
Innitiate
Dreamy Eyed


Broj postova : 146
Age : 31
Lociran/a : Harbinger`s gate
Registration date : 06.07.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimepon srp 30, 2007 7:46 pm

hehe...ae...još 4 pjesme fale cheer i to će ubrzo Very Happy
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimeuto srp 31, 2007 4:58 pm

Mislin da ce ovo bit svetogrdje,ali moran kazat da me se 7 days to the wolves nije dojmia ka sta san ocekiva Shocked .Mozda je to samo trenutno,nadam se.
[Vrh] Go down
Cadaverous Moon
Starchild
Cadaverous Moon


Broj postova : 577
Age : 35
Registration date : 10.07.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimeuto srp 31, 2007 5:05 pm

Mene je Sahara oduševila......I Whoever Brings The Night....Ne brinite se za njihovu popularnost poslije Tarje....Stvari će odsad bit i bolje,sve mi se čini....
[Vrh] Go down
Lady(Mistress)Tiona
Barba Grgo ti seksne mamu
Lady(Mistress)Tiona


Broj postova : 343
Age : 33
Lociran/a : Admantine Gates
Registration date : 27.05.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimepet kol 03, 2007 4:21 pm

Iman cili Dark passion play yaaaaaaaay bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce cheer cheer cheer cheer boggie boggie boggie boggie boggie boggie boggie drumroll clap clap i amen! i amen! trio trio hail hail hail Nightwish - Page 4 1392 Nightwish - Page 4 1392
[Vrh] Go down
http://tisinaucamcu.blog.hr/
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimepet kol 03, 2007 4:23 pm



Zadnja promjena: ; sub kol 04, 2007 1:17 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimepet kol 03, 2007 6:48 pm

Nakon nekoliko preslusavanja novog albuma napisacu svoje misljenje Smile .
Dakle album pocinje spektakularnom The poet and the pendulum,pjesmom punom emocija i energije - bas se vidi da se Tuomas kompletno unio u nju
Very Happy ,ali bez obzira na sve i dalje mi je drazi njen paravan s ONCEa - Ghost Love Score.Zatim dolazi Bye,bye beautiful,nelosa pjesma ali i po nicemu iznad prosjeka - paravan Wish I Had An Angel.Zatim jedna od najboljih i najpamtljivijih pjesama na albumu - Amaranth.Zarazni refren,pamtljiva melodija i iznimno dobro uklopljen Annetin glas idu k tome u prilog.Slijedi Cadence of her last breath opet jedna iznimno prosjecna pjesma u kojoj se osjeca utjecaj Evanescence-a.Zatim Master Passion Greed,iznimno neobična,usudia bi se reći thrash stvar koja odudara od Nightwish koncepta i pjeva je iskljucivo Marco.Eva,svima nam poznata lagana baladica,lijepa za koje slusanje ali nista posebno.Onda ide Sahara - veoma zanimljiva pjesma orijentalnog ugođaja i zanimljive melodije - opet pohvale iznimno uklopljenim Annetinim vokalima.Whoever brings the night - Emppuova pjesma,vidljivo po njegovom prepoznatljivom hard rock guitar riffu Smile ,zanimljiva isto malo odskace od koncepta.For the heart I once had - pjesma koja mi jedina jos nije bas usla u uho al hoce valjda kad je jos koji put preslusam.I sada slijedi neocekivano najbolji i najzanimljiviji dio cijelog albuma - posljednje 4 stvari. Exclamation
The islander - jedan od mojih favorita na albumu,Marcova pjesma izvedena akusticno sa tradicionalnim instrumentima,pjesma koja odise irskim ugodjajem i vidljiv je utjecaj narodne glazbe i plesnog ritma,sve pohvale.
Last of the wilds - instrumental koji kao da se glazbeno nastavlja na prethodnu stvar,odise keltskom atmosferom i podsjeca neodoljivo na Loreenu McKennit(jedna kanadjanka koja kombinira etno,rock,folk,new age..ma masu toga)
7 days to the wolves - nakon par preslusavanja definitivno najzaraznija pjesma na albumu,pogotovo onaj dio s violinama,nenadjebivo Exclamation
Meadows of heaven - za kraj jedna prekrasna balada,reka bih najbolja na albumu koja odise melankolijom i Tuomasovim uspomenama iz djetinjstva i izdvojia bih takodjer neobican zavrsetak pjesme,isto netipican za Nw.

Konacna ocjena albuma je 9/10..a ovako visoka ocjena najvise zbog zadnje 4 fascinantne pjesme
[Vrh] Go down
Lady(Mistress)Tiona
Barba Grgo ti seksne mamu
Lady(Mistress)Tiona


Broj postova : 343
Age : 33
Lociran/a : Admantine Gates
Registration date : 27.05.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimesub kol 04, 2007 10:53 am

Evo ovako,moje mišljenje albuma...

The Poet And The Pendulum

Lipa pisma,predivne riči,baš nekako priliči Tuomasu,ali je nekako cila nesređena,zbrčkana,ali bez obzira divno je,Anettein glas predivan visok i nježan...

Bye Bye Beautiful

Onako osrednje dobra pisma,ništa posebno,osim šta mi se sviđa ritam njen,sve u svemu dobra,može proć...

Amaranth

Predobra pisma,vesela onako i lipa za slušat,ali riči mislin da su in ovo dosad najlošije i najgluplje riči koje san mogla vidit....

Cadence Of Her Last Breath

Osrednje dobra pisma,onako može se slušat ali ništa posebno...
Baca na Evanescence šta mi se nimalo ne sviđa...
Ali sve u svemu isto lipa pisma na kraju...

Master Passion Greed

Opet nešto osrednje,ali dobra je pisma ima nešto u njoj...

Eva

Klasika,balada iako predivna pisma...Divno otpivana...I uglavnom riči su predivne...

Sahara

E ova je pisma bomba,hit,ono uživljenje,kako je predobraaaa,uživljenje,baš san iznenađena i mislim da mi je ovo najbolja pisma na albumu...

Whoever Brings The Night

Ne želin ni komenitrat ovu pismu jer je totalno bezvezna,al eto ne paše mi uopće niti mi se sviđa...

For the heart i once had

Ova mi se pisma sviđa predivna je,a i naziv pisme je ono wooow,preedobrooo

The islander

Divna pismaaa,ono ugodno iznenađena...
Uživljenje

Last of the wilds

Preodbroooo,uživljenje,ono wooow....Neznan šta da više kažen....

7 Days To The Wolves

Pisma koja me razočarala,preizdužena,tj razvodnjena,nekako nije mi,dosadna je osim onog djela sa violinama,da je cila pisma onakva,pisma bi bila predobra,jer su joj riči legendarnee...Bila bi mi naj,šta san i mislila da će bit ali me razočarala,svejedno violine spašavaju sve pa tako da može proć...

Meadows of heaven

I zadnja pisma koja je ono ispunila svako okečkivanje na neki način,osim onog zadnjeg dijela,ali eto naviknila san se i na njega,...Također jedna od najboljih na albumu...

Sveukupno vidi se da su masu eksperimentirali na ovom albumu,i smatran ovaj album da je Novi Angel Fall first...naravno ne po tome jer sliči,ne,Angel fall first je bia cili nesređen i početak ono 1997.i evo točno 10 god kasnije nova era,novi album nov početak,također dosta nesređen i zbrčkan....Ali eto Nighwish rulz...Podržavan ih i Anette jer ima divan glas i definitivno zaslužuje zamjenit Tarju...i eto drag mi je i dark passion play i moja ocjena 9/10

I ubiti kako se reklo da je ka Tuomasova pisma poet,pa ubiti od svakog člana ponešto...Približili su nan se za još jedan korak ali ovaj put svi ono...tako da nije ni čudo šta je album cili različit nekako i to je dobro...

cheer cheer cheer
[Vrh] Go down
http://tisinaucamcu.blog.hr/
Lady(Mistress)Tiona
Barba Grgo ti seksne mamu
Lady(Mistress)Tiona


Broj postova : 343
Age : 33
Lociran/a : Admantine Gates
Registration date : 27.05.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimesub kol 04, 2007 10:54 am

E da zaboravin dodat,dobra stvar kod albuma novog je da se mora pozorno slušat...ono svaku pismu po više puta itd...jer kad bolje poslušaš vidiš da je divan album...

a za pismu While your lips are still red....Sve riči su suvišne,savršena pisma,tako lipa i osjećajna....Oobžavan ovu pismu
[Vrh] Go down
http://tisinaucamcu.blog.hr/
Cadaverous Moon
Starchild
Cadaverous Moon


Broj postova : 577
Age : 35
Registration date : 10.07.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimesub kol 04, 2007 4:57 pm

Evo da i ja napišem svoju recenziju....

The Poet And The Pendulum - Ne slažem se baš s Tuomasom koji kaže da mu je ovo najbolja stvar koju je ikad napisa.....Pisma mi je ok inače,grandiozna,s puno orkestracije,eksplicitnog teksta....Nije baš za otvaranje albuma.....

Bye Bye Beautiful - Ne znam koliko je Tarji bitno što ima čitavu pismu posvećenu samo njoj na ovom albumu pošto je ipak ona ta koja je izbačena al dobro....Meni jedna od dražih stvari na albumu,vrlo dobar početak koji se razvija u bijesni Marcov refren....Jako dobra pjesma....

Amaranth - Pjesma idealna kao singl jer ima tako pamtljiv refren da je to strašno....Imam dojam kako će im ovo možda bit i najveći komercijalni hit u karijeri....Pjesma po sebi i nije loša al je jaaaako radio-friendly,kako se to danas kaže....Smile

Cadence Of Her Last Breath - Vidljiv utjecaj nekog amo reć američkog metala što samo po sebi i ne mora bit loše...Vrlo lijepo aranžirani Anettini vokali,atmosfera u pjesmi je nekako više gotička nego u bilo kojoj drugoj stvari na albumu....Sve u svemu,draga mi je.....

Master Passion Greed - Oduševila me....Marcov glas obožavam,ne mogu uopće zamislit da u Nightwishu muške vokale pjeva neko drugi.....Bijesna,thrasherska pjesma s vidljivo ogorčenim Tuomasovim lyricsima....nasljednica Slaying The Dreamer (ne kažem da su jednako dobre...)

Eva - Jedina koju ne volim.....Ne znam,Anette mi je nekako presladunjava ovdje....Napisao je Tuomas puno boljih balada.....

Sahara - Moj favorit....Podsjeća me na moju obožavanu Tutankhamen s prvog albuma....Orijentalnog ugođaja,s fenomenalnim Anettinim pjevanjem na kraju....Da barem budu imali po jednu ovakvu pjesmu ubuduće na albumima....

For The Heart I Once Had - Znam kako su za ovu pjesmu rekli da uopće nije ni trebala bit na albumu al meni se skroz uklopila...Paše uz ostale stvari i nije uopće loša....Dobri lyricsi također,koliko sam uspila skužit....Inače mislim kako se Tuomas na ovom albumu tekstualno komletno dokazao svima koji su ikad sumnjali u njegove kvalitete kao tekstopisca....Čovjek je apsolutni genij i o tome nema rasprave....

Whoever Brings The Night - Druga najdraža,poslije Sahare.....Vrlo dojmljivog refrena koji sam čak imala i u sigu ovdje....Jako mi se sviđa,pogotovo onaj početak di Anette piva malo drugačije nego na ostatku albuma....Jako dobra stvar....

The Islander - Dojmljiva akustična stvar,nisam očekivala inače ovakvo eksperimentiranje sa zvukom na ovom albumu....Vrlo drugačiji Nightwish,ne baš onaj na koji smo navikli....Al meni se sviđa....

Last Of The Wilds - Oduševio me ovaj instrumental....Puno bolje da nema vokala jer je sama glazba po sebi jako zanimljiva....Mislim kako će se poslije ovog albuma mnogi zainteresirat za keltsku muziku jer ovdje je taj prizvuk naveliko prisutan...i izvrsno uklopljen....

7 Days To The Wolves - Mene nije razočarala....Nisam u biti ni bila toliko uživljena u nju poput većine pa je to možda zato....Bilo bi je super čut u live izvedbi.....Uf da bar...

Meadows Of Heaven - Vrlo čudna stvar....Izmijenjenog tempa i ritma,nekakva polubalada....Al idealna za zatvaranje albuma....iznimno zanimljivog albuma.....

Moja ocjena bi bila dvostrana....Moram reć kako su uspjeli napravit nešto senzacionalno uzimajući u obzir sve što se u bandu događalo....I dala bih im najvišu ocjenu upravo za to....dakle 10/10.....
Al s druge strane gledajući,zamišljam Tarju kako pjeva ove pjesme i naježim se od same pomisli....Anette čini sve što može i ženi stvarno kapa dolje al Tarjin glas je ono što je ovome svemu davalo ono nešto više...Ocjena dakle s ove druge strane bi bila 8/10 al to je ionako poprilično visoko tako da....
Sada se treba pomirit s činjenicama,prihvatit Anette kao novi vokal i nadat se kako će i ubuduće radit ovako prekrasne pjesme....
[Vrh] Go down
Dreamy Eyed
Innitiate
Innitiate
Dreamy Eyed


Broj postova : 146
Age : 31
Lociran/a : Harbinger`s gate
Registration date : 06.07.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimened kol 19, 2007 5:03 pm

ajme imate vi volje pisati Very Happy

samo jedno pitanje, ovaj gore cijeli album - ima li onaj glupi glas preko kji govori koga i koju pjesmu slušate Very Happy jer ta budala ugođaj cijele pjesme uništi tim blebetanjem Sad
[Vrh] Go down
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimepon kol 20, 2007 8:37 pm

govno od albuma, jedino amaranth valja... ovo im je uvjerljivo najgore smeće šta su napravili
[Vrh] Go down
Glacious
Lurker
Lurker
Glacious


Broj postova : 3
Age : 31
Lociran/a : A selendra called Split, ofc XD
Registration date : 04.09.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 04, 2007 10:31 am

Bend koji ja simply obožavam...
Tj. obožavam stari Nightwish, jer ovo sve s Anette Olzon mi se nije svidjelo niti malo... Istina, Anette ima indeed lijep glas ali jednostavno kvari sliku onoga što NW je..
nvm..

Najbolji album (IMHO) je Oceanborn...
Tko nije preslušavao album neka skrene pažnju na barem slijedeće tri stvari:
-- Sleeping Sun -- Svi znamo ovu stvar, baladićna, jako lijepa pjesma rly
-- The Pharao Sails To Orion -- Brza stvar, lyricsi predobri, još uz Tarjin glas je bilo-što moguće postići tako da je i ova stvar ostala zamijećena
-- Sacrament Of Wilderness -- Svi su je zasigurno već poslušali, a i mogu se složiti s činjenicom da stvar PAWNA ×D
[Vrh] Go down
http://www.last.fm/user/glacious4
Glacious
Lurker
Lurker
Glacious


Broj postova : 3
Age : 31
Lociran/a : A selendra called Split, ofc XD
Registration date : 04.09.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 04, 2007 10:33 am

Dreamy Eyed je napisao/la:
ajme imate vi volje pisati Very Happy

samo jedno pitanje, ovaj gore cijeli album - ima li onaj glupi glas preko kji govori koga i koju pjesmu slušate Very Happy jer ta budala ugođaj cijele pjesme uništi tim blebetanjem Sad

Ah, fuck, to se i meno dogodilo cackanje
[Vrh] Go down
http://www.last.fm/user/glacious4
mala pankerica
Innitiate
Innitiate
mala pankerica


Broj postova : 231
Lociran/a : Split
Registration date : 13.07.2007

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimečet ruj 06, 2007 6:29 pm

uz punk volin poslušat i koju metal grupu...
i to zahvaljujući Glacious, koja me na to navukla... Wink Nightwish - Page 4 632672
nw mi je jedna super grupa...al opet ne kužin se ja puno u to ka vi metalci...
[Vrh] Go down
majik
Innitiate
Innitiate
majik


Broj postova : 175
Age : 36
Registration date : 09.03.2008

Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitimened oľu 09, 2008 2:41 am

nekad su mi bili oke
slusala sam to davno
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nightwish - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Nightwish   Nightwish - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nightwish
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Nightwish lyrics..

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: METAL i Glazbeni Pravci :: Symphonic/Ambient-
Forum(o)Bir: