Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 Stoner Rock

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Zvobodin
Lurker
Lurker
Zvobodin


Broj postova : 19
Age : 37
Lociran/a : Skreni kod prvog oblaka.
Registration date : 01.09.2006

Stoner Rock Empty
PostajNaslov: Stoner Rock   Stoner Rock Icon_minitimepet ruj 01, 2006 3:56 pm

U isto vrime kad su u seattleu vladali Nirvana, Alice In Chains, Pearl Jam i sl., u vukojebinama californijskih pustinja je nasta novi pravac rocka -> stoner rock (često povezivan sa marihuanom možda i previše nego šta zapravo je) koji je posta omiljen među nadobudnim tinejđerima koji se nisu "našli" u grungeu Razz .
To je vrsta muzike najčesće okarakterizirana sporim tempom, rifovima nabijenim basom, psihodeličnim jamovima i hrapavim ali melodioznim vokalima (iako ove karekteristike nisu sad neka pravila da mora bas bit tako ali e...). U ovom žanru se najviše osjeća utjecaj Black Sabbatha (koji su i bili glavni uzor vecini prvih stoner bendova), a uz njih Hendrixa, Zeppelina, Pink Floyda i sličnih bendova.
Bend koji je posta sinonim za stoner rock je definitivno Kyuss (često nazivani i pioniri stoner rocka) nakon čijeg su raspada nastali sada usudia bi se reć mega popularni Queens Of The Stone Age Very Happy i jos neki drugi manje poznati bendovi koji su za razliku od QOTSA vise nastavili tradicionalni Kyuss zvuk (Hermano, pokojni Unida i pokojni Slo Burn).
Neki od bendova koji bi mogli bit poznati laicima ( Razz ) su: Monster Magnet, Melvins, Fu Manchu i nepada mi sad ništa više na pamet...
Iako začet u Californiji stoner rock je sad proširen po cilom svitu i stoner bendova ima NA STOTINE HILJADA!!! Very Happy

Ovaj žanr se većini ljudi nesvidi (tj. većini ljudi nije baš "catchy") ali je nontheless my personal music preference. E.
[Vrh] Go down
mer_de_noms
Innitiate
Innitiate
mer_de_noms


Broj postova : 51
Registration date : 21.09.2006

Stoner Rock Empty
PostajNaslov: Re: Stoner Rock   Stoner Rock Icon_minitimepon ruj 25, 2006 1:00 pm

svaka cast na postu.. Twisted Evil
mene su tek sada lagano zarazili s tim.. normalno na prvo slusanje zvuci precudno, bizarno, mozda cak i presporo..
ugl kyuss je bio taj koji mi se prvi svidio.. definitivno..
[Vrh] Go down
Zvobodin
Lurker
Lurker
Zvobodin


Broj postova : 19
Age : 37
Lociran/a : Skreni kod prvog oblaka.
Registration date : 01.09.2006

Stoner Rock Empty
PostajNaslov: Re: Stoner Rock   Stoner Rock Icon_minitimečet ruj 28, 2006 12:43 am

To kraljino!
Fala bogu da ima istomišljenika. Pretpostavljam/nadam se da ih ima još ode ali su prelini da pišu -.-
[Vrh] Go down
Lucky
Lurker
Lurker



Broj postova : 10
Registration date : 03.01.2007

Stoner Rock Empty
PostajNaslov: Re: Stoner Rock   Stoner Rock Icon_minitimesri sij 03, 2007 6:34 pm

to odine! to stari
stoner mi je jedan od najdražih pravaca u glazbi uopće,trenutno sviran sa gore potpisanim u stoner-sludge bendu :mrgreen:

inače mi je isto najdraži kyuss,pa melvins,orange goblin,hermano,spiritual beggars,a polako se navlačin i na unidu i QOTSA rock on!
e i toplo preporučan lowrider drumroll
[Vrh] Go down
majik
Innitiate
Innitiate
majik


Broj postova : 175
Age : 36
Registration date : 09.03.2008

Stoner Rock Empty
PostajNaslov: Re: Stoner Rock   Stoner Rock Icon_minitimened oľu 09, 2008 1:56 am

nisan nikad posebno slusala
[Vrh] Go down
Sponsored content





Stoner Rock Empty
PostajNaslov: Re: Stoner Rock   Stoner Rock Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Stoner Rock
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Rock news
» Goth rock
» Pop-rock bend trazi vokala (Split)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: ROCK i Glazbeni Pravci :: Alternativa-
Forum(o)Bir: