Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 Flat Earth VS Round Earth

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
All seeing eye
Innitiate
Innitiate
All seeing eye


Broj postova : 142
Age : 37
Registration date : 12.06.2007

Flat Earth VS Round Earth Empty
PostajNaslov: Flat Earth VS Round Earth   Flat Earth VS Round Earth Icon_minitimepet lip 15, 2007 1:22 am

Već prije sam naišla na jedan forum (www.theflatearthsociety.com/forum ) s tisuće članova, gdje raspravljaju je li Zemlja ploča ili je okrugla. Svašta se nađe na tom forumu. Oni koji vjeruju u teoriju ravne Zemlje se drže isključivo Biblije i nema šanse da prihvate istinu da je Zemlja okrugla i da ne mogu popadati zbog toga u svemir.
Optužuju vlade cijelog svijeta, zajedno s vladinim agencijama tipa NASA, da sudjeluju u globalnoj zavjeri da Zemlja nije ploča i sve slike i snimke napravljene sa Space Shuttla ili satelita su prekrstili u FAKE.
Ne znam što se dešava s tim ljudima
Sve je bilo ok dok nisam naišla na jednog momka na www.forum.hr koji također vjeruje da je Zemlja ploča. U početku sam mislila da me zeza, ali momak je bio ozbiljan. Zaključak je da i u Hrvatskoj ima ljudi koji su skloniji toj teoriji. Dok sam pripremala ovaj post naišla sam na blog s FAQ o ravnoj zemlji pomoću kojeg možete u potpunosti skužiti njihov mentalitet. Ravna Zemlja

Da puno ne pričam, sljedeći tekst su izjave ekipe s foruma The Flat Earth Society. Have fun! Ja sam plakala od smija.

Neke izjave im nemaju logike pa se ne zamarajte oko onog što ne razumijete.



JEDNA OD TEORIJA

“Zdravo ljudi, drago mi je što sam vas pronašao. Proučavam ravnu Zemlju već 40 godina i vjerujem da je ravna.
Moje mišljenje je da je Zemlja beskonaćno velika i mi živimo na vrhu u njenom centru, kao što možete vidjeti na zastavi Ujedinjenih Naroda. Južno od Antarktičkog kruga, Zemlja se pruža horizontalno prema nebeskoj liniji. Mi smo u balonu (plavo nebo), hladnoća dolazi iz neba, toplina se diže s površine Zemlje i oni se spajaju s vodom samo tako da život može postojati. Sunce se okreće poviše nas i ono je beskonaćno udaljeno i beskonaćno veliko. Ono je najbliže na nebu i također je hladno. Kada Sunce prođe svaki dan, pritisak njegovog svjetla hladi toplinu koja se diže s površine Zemlje i povečava vlastitu toplinu. Toplina uvijek isijava (Prirodni zakon). Ni jedan čovjek ni stroj nikad nisu, niti će se ikada uzdignuti ili letjeti više od 15 milja. Svemirske misije su samo namješteni video. Video nije dokaz. Dokaz mora biti praktičan. Primjer, čaša vode dokazuje da je ocean ravan i nije moguće napraviti kuglu s mnoštvo udubljenja napunjenih vodom, zatim je zarotirati da voda ostane u udubljenjima, ma koliko snažan magnet stavili u kuglu.
Razlog zašto nema plovidbe južno od ekvatora je zato što treba puno više putovati preko istoka i zapada nego sjeverno od ekvatora. Sljedeći put kada vidite popravke space shuttle-a na televiziji... pogledajte oblake I zemlju, vidjeti ćete da nije više od otprilike 11milja. Snimite, pregledavajte, pauzirajte i mjerite!”


DRUGA TEORIJA

Flat Earth VS Round Earth FLAT

“Zeleni trokut je mjesto gdje mi živimo. Mali bijeli krug u središtu trokuta je Arktički krug (sjeverni pol). Plavo oko zelenog trokuta su naši oceani. Bijeli krug oko oceana je Antarktik. Zeleni krug oko Antarktika je suha zemlja koja se spominje na početku Biblije (Genesis).
Tada su vode sakupljene u tom prostoru. I onda imamo tamno crno-crveni zid koji zadržava vodu. Ostatak Zemlje ide plosnato i horizontalno prema nebeskoj liniji. Žuti plamenovi su izvor cijele topline u svemiru. Sunce i Mjesec se rotiraju horizontalno. Oblak meteora između Sunca i Mjeseca pomaže u prouzrokovanju dana i noći. Oni služe kao mali Sunčev filter bez kojeg bi ono bilo presvjetlo. Zvijezde su sunčeve svjetlosti koje prolaze kroz oblak meteora. Danju Sunčevo svjetlo prolazi kroz oblak meteora i nebo nam je plave boje. Plava kugla okružuje Zemlju, i bijeli vanjski dio kugle je unutar neba. Sva mjerenja veličine i udaljenosti su beskonaćna osim unutar Antarktičkog kruga gdje mi živimo.

Flat Earth VS Round Earth Antarcticaintro29

Bijeli krug u sredini je Arktički sjeverni pol. Žuti dio je mjesto gdje mi živimo. Možemo vidjeti Afriku, Sjevernu i Južnu Ameriku, Aziju, Australiju itd. Oko ovog područja su naši oceani, a bijelo na rubu je bijeli Antarktik koji se proteže horizontalno.”


VIDEO KAO DOKAZ DA JE ZEMLJA RAVNA PLOČA

https://www.youtube.com/watch?v=niJdMU6gCV0

ŠTO FE (Flat Earth) LJUDI MISLE O RE (Round Earth) LJUDIMA?

“Oni mi nisu smiješni, dođe mi plakati koliko su glupi. Oni se prate kao guske u more pakla. Ćak i pakao treba gorivo, a to su oni i zbog toga ih je toliko puno, pakao je ipak prevelik. Činjenica je da je to ispod naše veličanstvene Zemlje.
Znaš, trebali bi biti u mogućnosti se odvojiti od ovčjeg društva, odvojiti sebe od njih, imati svoje spasenje. Pogledajte kako “Round Earthers” nikada nisu sigurni u ništa osim onog što je već dokazano. Oni misle da je to ok zbog matematičke formule koja ide ovako; 2 negativna pomnožena = pozitivno-----prvi negativni je nedokazana teorija….drugi negativni je prihvačanje nedokazane teorije ---umnožak su mediji ili publicitet fantazije i njenog autora…I pozitivan je obrambeni sistem ravne Zemlje protiv bilo kojeg odobrenja negativnog prihvaćanja. Prilično sam siguran da se vi, Round Earthers, osjećate loše zbog ovog posta, ali ako ne prihvatite istinu osjećati ćete se mnogo duže loše od par minuta."


2D SLIKE

"Čini mi se da su sve slike Zemlje iz svemira dvodimenzionalne i uvijek su viđene na kompjuterskom zaslonu ili papiru. Sve su 2D. Možda je razlog jer je Zemlja ravna ploča."


ODGOVOR

"Razlog što su navodne slike Zemlje 2D ne leži u tome što je Zemlja ravna. Zemlja je ravna, ali stvar nije u tome. Slike su totalno fake. Fotografija globusa je dvodimenzionalno prikazanje. Kao slike koje su objavljene na prozoru sobe gdje su Collins, Aldrin i Armstrong locirani u emitiranom videu lažnog slijetanja na Mjesec u ljetu 1969. godine. Ovo se također pojavljuje u kasnije snimljenom filmu o slijetanju na Mjesec u ranim 1970. godinama kao i slike za koje se falše govori da su slikane sa “satelita u orbiti”. Činjenica je da su sateliti u orbiti znanstvena fantastika i ni jedna slika slikana iz svemira, a izrađena na Zemlji od strane dezinformirajućih agencija kao što je NASA koja je osnovana da bi širila vjeru u fantaziju, kao što su međuzvjezdana putovanja i sateliti u orbiti.

Na nekim “slikama” svijeta, ništa nije postignuto osim slikanja oblačnog područja i crnila, osim kruga i gotovog proizvoda kao što je slika Zemlje slikana iz satelita. Slike predstavljaju svijet kao neistinu."



GODIŠNJA DOBA

"Za početak pojavljuje mi se ideja kao razlog za ekstremno hladnu zimu, ektremno vruće ljeto i umjerene temperature u proljeće i jesen (također i za svjetlije vrijeme ljeti i tamnije zimi). Razlog može biti kolebanje Sunčeve udaljenosti od Zemlje. To ima smisla ako je Sunce marginalno više iznad Zemlje za vrijeme zimskog doba, toplina i svjetlo će slabije dopirati i obrnuto za ljeto.


Flat Earth VS Round Earth Winsum

Ovo je sve ok, i sada ću objasniti temperaturne promjene. Kako bilo, u stvarnosti, zima je u nekim djelovima na Zemlji toplija od ljeta. (Australija je odličan primjer – kada smo bili na ekspediciji u Englesku za vijeme Božića, voda u Australijij je bila najtoplija).

Da je Sunce konstantno zimi visoko i ljeti nisko, promjena temperature bi bila globalna i uniformna. U lažnoj teoriji okrugle Zemlje, ova temperaturna nepodudaranja su pripisana nagnutosti Zemljine osi. Znamo da Zemlja ne može biti nagnuta u stvarnosti - atmosfera bi se raspala u svemiru i voda bi preplavila cijele kontinente na nižem dijelu.

Flat Earth VS Round Earth Earthtilt

Da Zemlja stoji relativno ravno i Sunce ispušta toplinu i svjetlo različitog inteziteta prema različitim djelovima Zemlje, ovisno o godišnjim dobima, izmjena istih se odvija prema Suncu, ne prema Zemlji. Znamo da Sunce sija samo na određenim područjima u određenom vremenu (Teorija reflektora). Dan je ono što nas interesira – to je doba kada Sunce šalje toplinu svim područjima na Zemlji. Dakle, ako je dan na jednom području, Sunce je nisko poviše Zemlje...tada kao odgovor dana u drugom području je iznad, gibanje Sunca je vertikalno i uzastopno s horizontalnim kretanjem.

Flat Earth VS Round Earth Sine

To da je gibanje blago daje činjenicu da su jutra i večeri hladnije i tamnije."

Flat Earth VS Round Earth Middeve

ma tu još materijala koji možete pročitati na njihovom službenom forumu. Neki tvrde da su ćak bili do kraja svijeta takozvanog Ice Wall. Ice Wall ili Ledeni Zid zadržava vodu, oceane, na zemlji, da se ne izliju u svemir, Zemlja je kao kadica s vodom Laughing

Ovo je za njih Ice Wall

Flat Earth VS Round Earth IceWall

Da se popnete gore pali bi u svemir hehe. Katastrofa, što sve ljudima neće pasti na pamet.
Očito među njima nema ni pilota niti putnika koji su se vozili avionom.
[Vrh] Go down
http://cryingplanet.blog.hr
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Flat Earth VS Round Earth Empty
PostajNaslov: Re: Flat Earth VS Round Earth   Flat Earth VS Round Earth Icon_minitimepet lip 15, 2007 1:42 am

A svasta..to ti je bit zatupljen.Neman komentara bokte Neutral
[Vrh] Go down
Samael
1st Archangel
1st Archangel
Samael


Broj postova : 811
Age : 36
Lociran/a : 5th heaven
Registration date : 18.08.2006

Flat Earth VS Round Earth Empty
PostajNaslov: Re: Flat Earth VS Round Earth   Flat Earth VS Round Earth Icon_minitimepet lip 15, 2007 1:45 am

ala ovoda coviku da se zamisli... isuse kriste koji jebeni frikovi... da zemlja ravna ploca... ono stvarno...jadan Galileo...
[Vrh] Go down
https://dangerzone.forumcroatian.com
Cat On a Wire
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum



Broj postova : 766
Age : 34
Registration date : 19.08.2006

Flat Earth VS Round Earth Empty
PostajNaslov: Re: Flat Earth VS Round Earth   Flat Earth VS Round Earth Icon_minitimepet lip 15, 2007 10:25 pm

Shocked
moj jedini komentar je MAGELLAN.
[Vrh] Go down
Drug_Kardelj
Lurker
Lurker



Broj postova : 16
Age : 31
Lociran/a : Zagreb
Registration date : 09.08.2007

Flat Earth VS Round Earth Empty
PostajNaslov: Re: Flat Earth VS Round Earth   Flat Earth VS Round Earth Icon_minitimepet kol 10, 2007 12:31 am

hahhaha mega idioti... prepostavljam da ti koji su dosli do "ice walla" nisu se penjali i provirili prek vrha lol...
[Vrh] Go down
Samael
1st Archangel
1st Archangel
Samael


Broj postova : 811
Age : 36
Lociran/a : 5th heaven
Registration date : 18.08.2006

Flat Earth VS Round Earth Empty
PostajNaslov: Re: Flat Earth VS Round Earth   Flat Earth VS Round Earth Icon_minitimepet kol 10, 2007 2:02 am

pa sta ce se covik penjak kad ima zenu i dicu jebote, bolje i to umisto da
padne ravno u svemir LOL
[Vrh] Go down
https://dangerzone.forumcroatian.com
Sponsored content





Flat Earth VS Round Earth Empty
PostajNaslov: Re: Flat Earth VS Round Earth   Flat Earth VS Round Earth Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Flat Earth VS Round Earth
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Iced Earth

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: ALTERNATIVA :: Paranormalno i Zavjere-
Forum(o)Bir: