Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 Judas Priest

Go down 
+6
Nikola
Godard
SK-Skyline
MetalGod
Selaphiel
Samael
10 posters
Autor/icaPoruka
Samael
1st Archangel
1st Archangel
Samael


Broj postova : 811
Age : 36
Lociran/a : 5th heaven
Registration date : 18.08.2006

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimečet svi 31, 2007 5:02 am

Judas Priest

Judas Priest je heavy metal bend osnovan 1969. u Birminghamu, Engleskoj. Klasični sastav benda čine vokalist Rob Halford, gitaristi K.K. Downing i Glenn Tipton, i Ian Hill na bas gitari. Oni su jedan od bendova koji su pokrenuli tzv. ˝Novi val britanskog heavy metala˝ (eng. NWOBHM) početkom osanmdesetih godina dvadesetog stoljeća.


Povijest

Sve počinje 1969. u Birminghamu s jednim pjevačem imena Alan Atkins i basistom Brunom Staphenhillom, koji odlučuju osnovati hard rock bend. Ime za bend biraju iz jedne pjesme Boba Dylana (The Ballad Of Frankie Lee and Judas Priest). Počinje potraga za ostatkom članova pa testiraju gitarista K.K Downinga, koji u prvi trenutak biva odbijen. 1970. prvotna jezgra se razilazi, ali Atkins i Downing se susreću s ciljem osnivanja benda. K.K. Downing inače tada već ima bend, Freight, gdje operiraju i basist Ian Hill te bubnjar John Ellis. Atkins pita za mjesto vokala u Freightu, na što ostali prihvaćaju i mijenjaju ime benda u Judas Priest. Tako nastaje jedan od najvećih heavy metal bendova na svijetu. Kasnije na Atkinsovo mjesto dolazi Rob Halford, bivši kazališni inženjer rasvjete. On zajedno s K.K. Downingom i Glennom Tiptonom za gitarama, Ianom Hillom za basom i Johnom Hinchom kao bubnjarem izdaje prvi full lenght 1974., imena Rocka Rolla. Makar ta ploča i nije imala najbolju prodaju, ne bi se trebale zaboraviti savršene skladbe kakve Rocka Rolla i Cheater. Nakon dve godine izlazi nešto zreliji album Sad Wings Of Destiny gdje se malo više ističe hard rock stil i gdje sigurno ne nedostaju hitovi kao The Ripper ili Victim of Changes. 1977. i 1978. izlaze Sin After Sin i Hell Bent For Leather (ili Killing Machine). Tek Stained Class 1978. otkriva pravu orijentaciju grupe na heavy metal. Nakon toga nižu se problemi sa sastavom članova. 1979. izdaju svoj prvi live Unleashed in the east. Nakon tog uspjeha izlazi 1980. British Steel kao dio novog vala metala (New Wave Of British Heavy Metal). Remek djela kao Breaking The Law, Metal Gods i Grinder morala bi biti u poznanstvu svakog dobrog metalca. Izmeðu 1981. i 1982. izlaze Point Of Entry i Screaming For Vengeance sa savršenim hitovima. Dalje dolazi i Defenders Of The Faith. Izmeðu 1984. i 1990. izlaze Turbo i Ram It Down i live album Priest...Live!. U to vrijeme zavladala je nekakva situacija bez inicijative u bendu, koji se ipak budi dolaskom bubnjara Scotta Travisa i izdavanjem Painkiller-a. Bend tu postiže nevjerojatan i najsavršeniji dosad heavy metal zvuk.
Album Ram It Down
Album Ram It Down

Nažalost ne ide sve najboljim tijekom. Halford ima neke razmirice s ostatkom benda te se on razilazi s njima. Judas Priest uskoro dobiva novog vokalista. Ime mu je Tim Ripper Owens. On je u bend ušao kao njihov fan, a i sam nadimak je uzeo od imena njegove najomiljenije pjesme. Oni zajedno snimaju albume Jugulator, Live Meltdown, Demolition te Live In London s mnogo različitijim prizvukom od prijašnjih, no ništa od toga ne dovodi bend na onaj nivo koji je imao prije. Halford u meðuvremenu ima solističke projekte sa svojim bendovima (Two, Fight, Halford) i izdaje nekoliko dobrih albuma.

Na kraju dolazi do toga da ponovno okupljanja Halforda sa starom ekipom postaje najzatraženija stvar meðu fanovima. 2003. dogovoren je prelazak Owensa u Iced Earth, dok se Halford vraća. Odmah počinje rad na novom albumu koji se zove Angel of Retribution i koji će najstariji heavy metal bend poslije Black Sabbatha vratiti u život.

Sastav

Sadašnji sastav

* Rob Halford, glavni vokal (1973.- 1991., 2003.- )
* Glenn Tipton na gitari (1974.- )
* K.K.Downing na gitari (1969.- )
* Ian Hill na bas-gitari (1969.- )
* Scott Travis na bubnjevima (1989.- )

Bivši članovi

* Vokali:
o Tim "Ripper" Owens (1997.- 2003.)
o Alan Atkins (1967.- 1973.)
* Bubnjevi:
o Dave Holland (1979.- 1989.)
o John Hinch (1973.- 1975.)
o John Ellis (1969.- 1971.)
o Alan "Skip" Moore (1971.- 1973, 1975.- 1977.)
o Chris "Congo" Campbell (1972.- 1973.)
o Les Binks (1977.- 1979.)

Diskografija:


Albumi

* Rocka Rolla (1974.)
* Sad Wings Of Destiny (1976.)
* Sin After Sin (1977.)
* Stained Class (1978.)
* Killing Machine (1978.) (album poznat i kao "Hell Bent for Leather")
* Unleashed in the East (1979., live album)
* British Steel (1980.)
* Point of Entry (1981.)
* Screaming for Vengeance (1982.)
* Defenders of the Faith (1984.)
* Turbo (1985.)
* Priest...Live! (1987., live album)
* Ram It Down (1988.)
* Painkiller (1990.)
* Jugulator (1997.)
* Live Meltdown (1998., live album)
* Demolition (2001.)
* Live in London (2002., live DVD)
* Electric Eye (2003., live DVD)
* Angel of Retribution (2005.)

Skinuto sa Wiki

evo sad moj komentar. Judasi su meni osobno jedan od drazih heavy bendova a Rob Halford jedan od jacih vokala, Imaju mi zakon stvari i mjuzu opcenito najbolji Album mi je kao i vecini Painkiller i Angel of Retribution.

Eto toliko o judasima od mene nema se o njima bas puno za rec ... nema sta pre jaki su.
[Vrh] Go down
https://dangerzone.forumcroatian.com
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimesri lip 13, 2007 5:46 pm

Samo ću reč - Painkiller album,top heavy album svih vremena rock on 2 rock on 2
[Vrh] Go down
MetalGod
Innitiate
Innitiate
MetalGod


Broj postova : 94
Age : 36
Lociran/a : Split
Registration date : 18.06.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimepon lip 18, 2007 11:20 pm

Još jedan bend sa Birminghamske scene (uz Sabbathe...).

Sićan se kad san ih prvi put posluša, prije 5 godina. (oni su 3. općenito rock/metal&co. bend koji san uopće posluša kad san počea nešto slušat...) Znan da san zavaria Halfordu... Reka san: Koji se ovo peder dere... Znate, nije lako prić sa ničega na Prieste. Nemojte mi zamirit.
Danas su mi jedan od naj bendova...
Glenn i K.K. su mi među najdražim gitaristima, a Rob je Halford... Wink
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/electricchairband
SK-Skyline
Lurker
Lurker
SK-Skyline


Broj postova : 27
Age : 32
Lociran/a : Split
Registration date : 17.06.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimesri lip 20, 2007 1:37 am

To si isto reka i za ac/dc kad si ih prvi put cua Wink
Normalno ljudi su takvi kad cuju prvi put takav nacin pivanja, pogotovo kad cuju jedan metal scream,...
Bice 60% ljudi skoro dobije infarkt kad cuje The great southern trendkill od Pantere, nekim ka meni je to predobro Wink
u vezi judasa, nikad ih nisan specijalno sluša, iako priznajem , bogovi su Wink mogu cak rec da su mi draži dok je ripper piva ( to je stvar ukusa, necu sad postove di mi govore da san probia Wink )....
Za kraj : Judas Priest RobHalfordJP
PA NEMOŠ NE REC DA JE BOG ! Very Happy:D:D:D:D:D
[Vrh] Go down
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimepet lip 22, 2007 10:05 pm

painkiller je speed metal, a ne heavy album Razz heavy albumi su sad wings of destiny i screaming for vengeance, koji i jesu 2 njihova najbolja... no, ono što me iritira su precijenjeni vokali... oba
[Vrh] Go down
Nikola
Innitiate
Innitiate
Nikola


Broj postova : 51
Age : 34
Lociran/a : Sitno Gornje
Registration date : 18.07.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimesri srp 18, 2007 2:45 pm

Ma pravi band.Painkiller je jebeno remek djelo i jedan od najvećih metal albuma ikad.
[Vrh] Go down
Tanatos
Archon Of Inner Sanctum
Archon Of Inner Sanctum
Tanatos


Broj postova : 1146
Age : 34
Lociran/a : violent world
Registration date : 20.07.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimeuto srp 24, 2007 3:17 pm

painkiller je najbolji album od njih

-prije san ih slušala
[Vrh] Go down
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimeuto srp 24, 2007 3:31 pm

aj sad iskreno.... koliko je vas poslušalo barem 5 albuma ovoga benda? Laughing
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimeuto srp 24, 2007 4:02 pm

Godard je napisao/la:
aj sad iskreno.... koliko je vas poslušalo barem 5 albuma ovoga benda? Laughing

Rijetko ko,ja prvi priznajem da san najvise slusa Painkiller pa onda nesto manje Ram it down,jel mi ostali albumi iskreno bas i ne odgovaraju Smile
[Vrh] Go down
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimeuto srp 24, 2007 8:07 pm

a ja kažem da su im 3 najjača albuma british steel, stained class i sad wings of destiny... a ko ih je sluša, nema šta uopće pričat o najboljim albumima, jer painkiller nije uopće zvuk ni stil judas priesta, a definitivno je lošiji od ova 3 gore navedena...
[Vrh] Go down
Tanatos
Archon Of Inner Sanctum
Archon Of Inner Sanctum
Tanatos


Broj postova : 1146
Age : 34
Lociran/a : violent world
Registration date : 20.07.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimeuto srp 24, 2007 10:06 pm

Godard je napisao/la:
aj sad iskreno.... koliko je vas poslušalo barem 5 albuma ovoga benda? Laughing
ja san sve preslušala Screaming for vengeance, Turbo,Angel of retribution,Ram it down,british steel,sad wings of destiny,Defenders of the faith,Point of entry


jel to to? Suspect
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimeuto srp 24, 2007 10:39 pm

Godard je napisao/la:
a ja kažem da su im 3 najjača albuma british steel, stained class i sad wings of destiny... a ko ih je sluša, nema šta uopće pričat o najboljim albumima, jer painkiller nije uopće zvuk ni stil judas priesta, a definitivno je lošiji od ova 3 gore navedena...

ajme kako se ne slazen s tobom al nea veze Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Cadaverous Moon
Starchild
Cadaverous Moon


Broj postova : 577
Age : 35
Registration date : 10.07.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimeuto srp 24, 2007 11:57 pm

Ajme polemike...Ja imam njihove best stvari na dva cd-a i mogu reć da sam dosta preslušavala te pisme i jaaaaaako mi se sviđaju....Ne mogu reć da sam neki fan al su mi jako dragi.....
[Vrh] Go down
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimesri srp 25, 2007 1:01 am

Tanatos je napisao/la:
Godard je napisao/la:
aj sad iskreno.... koliko je vas poslušalo barem 5 albuma ovoga benda? Laughing
ja san sve preslušala Screaming for vengeance, Turbo,Angel of retribution,Ram it down,british steel,sad wings of destiny,Defenders of the faith,Point of entry


jel to to? Suspect

noup... fali rocka rolla, sin after sin, stained class, hell bent for leather Razz
[Vrh] Go down
Tanatos
Archon Of Inner Sanctum
Archon Of Inner Sanctum
Tanatos


Broj postova : 1146
Age : 34
Lociran/a : violent world
Registration date : 20.07.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimesri srp 25, 2007 9:35 am

a hebiga...alo ono prije su mi bili jedan od the best bendova...


i čiji van je painkiller bolji njihov ili od deatha?
[Vrh] Go down
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimesri srp 25, 2007 1:22 pm

judasov je, naravno, bolji, al mi je chuckov glas definitivno bolje išao uz muziku (a i ono preštimavanje ton dublje od originala)... al solo je u drugoj verziji lošiji, kao i bubnjanje... zbog toga original definitivno igra...

al što se tiče samog albuma, on uopće nije toliko kvalitetan koliko ga ljudi opisuju, već je pristupačan.... pisme poput painkillera, hell patrol i touch of evil su vrhunske, al ove ostale su ili prosječne ili loše... ništa inovativno i ništa genijalno nisu ponudile...
[Vrh] Go down
Tanatos
Archon Of Inner Sanctum
Archon Of Inner Sanctum
Tanatos


Broj postova : 1146
Age : 34
Lociran/a : violent world
Registration date : 20.07.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimesri srp 25, 2007 1:53 pm

je..imaš pravo....sve su nekako na isti kalup...
[Vrh] Go down
re-born soldier
Master of Death
re-born soldier


Broj postova : 137
Age : 86
Lociran/a : six feet under
Registration date : 06.02.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimeuto lis 09, 2007 2:28 am

hell patrol
svetinja
[Vrh] Go down
http://www.canyon.hr
taker
Lurker
Lurker



Broj postova : 23
Age : 35
Lociran/a : K.Sucurac
Registration date : 25.10.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimečet lis 25, 2007 12:29 pm

halford steta sta je peder
[Vrh] Go down
Nikola
Innitiate
Innitiate
Nikola


Broj postova : 51
Age : 34
Lociran/a : Sitno Gornje
Registration date : 18.07.2007

Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitimesub sij 12, 2008 2:45 am

Albumi prije british steela su bili hardrock sa primjesama heaavya.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Judas Priest Empty
PostajNaslov: Re: Judas Priest   Judas Priest Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Judas Priest
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: METAL i Glazbeni Pravci :: Heavy-
Forum(o)Bir: