Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretražnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 Dungeons & Dragons

Go down 
+2
Samael
PrGo
6 posters
Autor/icaPoruka
PrGo
Innitiate
Innitiate
PrGo


Broj postova : 150
Age : 33
Lociran/a : Seventh Star to the Right
Registration date : 12.09.2006

Dungeons & Dragons Empty
PostajNaslov: Dungeons & Dragons   Dungeons & Dragons Icon_minitimesri ruj 13, 2006 10:16 pm

30 godina stara Pen & Papper igra. D&D je (po mom misljenju) najbolja drustvena igra Smile (najjednostavnije je rec drustvena). Ima masu knjiga pravila od kojih nema krace od stotinjak strana.
Za igru je potreban jedan DM (Dungeon Master) i bar jos 4 igraca. DM radi i opisuje svijet u kojem se likovi igraca nalaze. On im postavlja zagonetke, neprijatelje i zadatke, a oni ih tribaju rjesit i savladat.
Osim masu knjiga pravila, postoji jos masu knjiga u tom svijetu. Ali knjiga ka klasicnih knjiga. Price nekih likova itd. Jedan od najpoznatijih pisaca tog zanra je (meni najdrazi pisac) R. A. Salvatore sa svojim poznatim serijalom o dark elfu Drizzt Do'Urdenu. Napisa je 16-17 knjiga o njegovim avanturama Smile
Nemam volje da opisem sve mogucnosti igre u detalje pa cu jednostavno rec da je tu SVE moguce.
Svima koji su na kompjuteru igrali Baldur's Gate, Icewind Dale ili Neverwinter Nights preporucam da probaju D&D jer su te igre napravljene po tim pravilima.
[Vrh] Go down
Samael
1st Archangel
1st Archangel
Samael


Broj postova : 811
Age : 36
Lociran/a : 5th heaven
Registration date : 18.08.2006

Dungeons & Dragons Empty
PostajNaslov: Re: Dungeons & Dragons   Dungeons & Dragons Icon_minitimepet ruj 15, 2006 3:25 am

da da stari moj Dungens And Dragons Rulaju! p.s salvatore je zakon cita san dosta njegovih ukljucujuci Drizzta progonstvo Starlles Night... itd.. ali meni je i Ellaine Cunninghm,a dobra procitaj Vilinpjesmu i Vilinsjenu itd... ma ima ih zakon ali iz toga fantasy zanra mogu posebno izdvojit Salvatorea i Elaine.

Ugl.. kuzimo se mi
[Vrh] Go down
https://dangerzone.forumcroatian.com
Xalik
Man/Woman Of Knowleadge
Man/Woman Of Knowleadge
Xalik


Broj postova : 98
Age : 37
Lociran/a : Opatija
Registration date : 17.09.2006

Dungeons & Dragons Empty
PostajNaslov: Re: Dungeons & Dragons   Dungeons & Dragons Icon_minitimened ruj 17, 2006 7:07 am

Uf, igram D&D vec 5-6 godina...

Inace, treba napravit odredjenu distinkciju izmedju D&D-a i Forgotten Realmsa, jedno je skup pravila, drugo game setting... Ali dobro, ovaj drugi je nastao za i unutar pravila prvog. A knjige su onako, recimo da ih mogu procitat kad nemam boljeg posla, ali nisu bas nesto pretjerano kvalitetne... Previse se baziraju na pravilima D&D-a i to u knjizevnosti ne valja...
[Vrh] Go down
http://elvenphilosopher.blog.hr
Samael
1st Archangel
1st Archangel
Samael


Broj postova : 811
Age : 36
Lociran/a : 5th heaven
Registration date : 18.08.2006

Dungeons & Dragons Empty
PostajNaslov: Re: Dungeons & Dragons   Dungeons & Dragons Icon_minitimepon ruj 18, 2006 2:16 am

Iz kojeg razloga ti igras D&D Xalix???
[Vrh] Go down
https://dangerzone.forumcroatian.com
White_Wizard
Lurker
Lurker
White_Wizard


Broj postova : 29
Registration date : 17.09.2006

Dungeons & Dragons Empty
PostajNaslov: Re: Dungeons & Dragons   Dungeons & Dragons Icon_minitimepon ruj 18, 2006 12:46 pm

ja igran D&D sa Prgon, najvaznije se druzit i zajebavat i srat fireballove po goblinima :lol!:
Ja san inace uvik DM motorna pila 2 pa me svi zajebavaju, ali drzin ja svit cvrsto u svojin rukama svejedno :lol!:
[Vrh] Go down
Xalik
Man/Woman Of Knowleadge
Man/Woman Of Knowleadge
Xalik


Broj postova : 98
Age : 37
Lociran/a : Opatija
Registration date : 17.09.2006

Dungeons & Dragons Empty
PostajNaslov: Re: Dungeons & Dragons   Dungeons & Dragons Icon_minitimepon ruj 18, 2006 7:01 pm

BloodLusT je napisao/la:
Iz kojeg razloga ti igras D&D Xalix???

Pa teško da ikoju društvenu igru volim više od D&D-a... Inače, čak je i moj nick preuzet od D&D lika, elfa wizarda... Very Happy

Koji vi edition igrate? Ja sam počeo s AD&D, sad igramo 3.0 jer imamo knjige, a od 3.5 smo samo preuzeli neke stvari, klase i neke manje sitnice... (to bi onda bilo kao da igramo naš 3.2 Laughing Laughing )
[Vrh] Go down
http://elvenphilosopher.blog.hr
PrGo
Innitiate
Innitiate
PrGo


Broj postova : 150
Age : 33
Lociran/a : Seventh Star to the Right
Registration date : 12.09.2006

Dungeons & Dragons Empty
PostajNaslov: Re: Dungeons & Dragons   Dungeons & Dragons Icon_minitimepon ruj 18, 2006 11:05 pm

White Wizard i ja smo poceli sa 3. verzijom i kad je izasla, presli smo na 3.5. Klase su vise uravnotezene i odlicno je sa weapon sizesima Smile Ovo je (naravno) najbolja verzija koja je dosad izasla, i mislim da, s obzirom na to koliko je knjiga izaslo u toj verziji nece vise minjat. I izlaze errate za svaku knjigu u kojoj je ispravljena svaka greska pa to isprintate, stavite papir u knjigu i Voila! Imate D&D knjigu bez gresaka Razz
[Vrh] Go down
Xalik
Man/Woman Of Knowleadge
Man/Woman Of Knowleadge
Xalik


Broj postova : 98
Age : 37
Lociran/a : Opatija
Registration date : 17.09.2006

Dungeons & Dragons Empty
PostajNaslov: Re: Dungeons & Dragons   Dungeons & Dragons Icon_minitimepon ruj 18, 2006 11:22 pm

Da, u 3.5 su, uz gore navedeno, prepravljeni i neki premoćni spellovi (kao Heal i drugi), sređen je Damage Reduction i ima još dobrih stvari... U svakom slučaju je bolja od 3.0, zato su je i izdali, na kraju krajeva... Very Happy

Samo ne znam da više neće mijenjat, njima je to ipak iznimno profitabilno, mislim, kao izdavačkoj kući... Kad promjene ediciju to je golem broj novih knjiga i dobra zarada... Ali problem će im bit kako da smisle nešto bolje od 3.5. Ali dobro, i to je u neku ruku OK jer se tako D&D sustav pravila stalno unapređuje... Smile
[Vrh] Go down
http://elvenphilosopher.blog.hr
Variador_aka_Bugi
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Variador_aka_Bugi


Broj postova : 302
Age : 37
Lociran/a : nema bugija
Registration date : 18.09.2006

Dungeons & Dragons Empty
PostajNaslov: Re: Dungeons & Dragons   Dungeons & Dragons Icon_minitimeuto ruj 19, 2006 1:10 am

e zakon igra...ko voli mastat i sanjat jako dobro mjesto za to je DND...
Dungeons & Dragons D20uv9
[Vrh] Go down
schism
Lurker
Lurker
schism


Broj postova : 31
Age : 39
Registration date : 19.09.2006

Dungeons & Dragons Empty
PostajNaslov: Re: Dungeons & Dragons   Dungeons & Dragons Icon_minitimečet ruj 28, 2006 10:56 pm

igra bi bila super da mogu igrat a ne DM-at svaki hebeni put kad se igra -.- smrc
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dungeons & Dragons Empty
PostajNaslov: Re: Dungeons & Dragons   Dungeons & Dragons Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dungeons & Dragons
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: ALTERNATIVA :: Fantasy-
Forum(o)Bir: