Inner Sanctum Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginIgre

 

 Dream Theater :hail:

Go down 
+8
Selaphiel
Godard
Narfuin
Dreamy Eyed
re-born soldier
Immolation
Samael
vianne
12 posters
Autor/icaPoruka
vianne
Lurker
Lurker
vianne


Broj postova : 19
Registration date : 05.09.2006

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimeuto ruj 05, 2006 2:11 pm

Dream Theater osnovan je 1986. godine kada su gitarist John Petrucci i bassist John Myung odlucili osnovat bend dok su se skolovali u Bostonu. Upoznali su bubnjara Mike Portnoy-a koji se nakon dva dana prikljucio bendu. Petrucci je svog skolskog kolegu Kevina Moora pitao zeli li se prikljuciti bendu kako bi svirao klavijature. On je pristao i kada se Chris Collins pridruzio kao vokal, bend je bio kompletan. Bend se tada zvao Majesty.
U studenom 1986 Chris Collins otisao je iz benda. Nakon godinu dana pronalazenja zamjene Charlie Dominici, koji je bio mnogo stariji i iskusniji, pridruzio se bendu. Bend je dobio ime Dream Theater.
Nakon cetvrtog koncerta Dominici je dobio otkaz zbog osobnih razlika.
Kevin James LaBrie dosao je na audiciju i odmah je dobio posao.
Tada su odlucili pronaci zamjenu za klavijaturista. Novi klavijaturist postao je Derek Sherinian. Nakon nekog vremena Sherinian je napustio bend i tako je doslo do posljednje promjene postave. Jordan Rudess postao je novi klavijaturist Dream Theatera.


Albumi:

When Dream And Day Unite - 1989
Images And Words - 1992
Live At The Marquee - 1993
Awake - 1994
A Change Of Seasons - 1995
Falling Into Infinity - 1997
Once In A LIVEtime - 1998
Scenes From A Memory - 1999
Live Scenes From New York - 2001
Six Degrees Of Inner Turbulence - 2002
Train Of Thought - 2003
Live At Budokan - 2004
Octavarium - 2005


Clanovi:

James LaBrie - vokal
Mike Portnoy - bubnjar
John Petrucci - gitarist
Jordan Rudess - klavijaturist
John Myung - bassist
[Vrh] Go down
Samael
1st Archangel
1st Archangel
Samael


Broj postova : 811
Age : 36
Lociran/a : 5th heaven
Registration date : 18.08.2006

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimesri ruj 06, 2006 1:10 am

youp Teatheri su zakon bend premda nevolim toliko tehnicare one pure malo mi se izgubi dusa... ali uglavnom su zakon. i ljepo si sredio/la post jer bio je vec jedan koji sam morao deletat jer nije u skladu sa PRAVILIMA:)
[Vrh] Go down
https://dangerzone.forumcroatian.com
Immolation
Moderator
Moderator
Immolation


Broj postova : 85
Age : 33
Lociran/a : City of the lost souls....
Registration date : 19.08.2006

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimečet ruj 07, 2006 10:04 pm

hehe taj post je inače bija moje dijelo,anyway
fenomenalan bend,oni su više muzika za pustit kad se odmaraš,nego kad si hiperaktivan-iako ima i takvih par pisama,jedna stvar mi se kod njih užasno sviđa šta su na svakome albumu drukčiji stil...nisu uvik po istome kalupu..
inače naj albumi su mi

scenes from a memory
change of seasons
train of thought
images and words.

inače još jedna sitnica nebitna ali da se zna njihova pisma ytse jam je inače kad okrenete to naopako majesty po prvotnom imenu benda...
do čitanja
:study: mjuza i amen!
[Vrh] Go down
re-born soldier
Master of Death
re-born soldier


Broj postova : 137
Age : 86
Lociran/a : six feet under
Registration date : 06.02.2007

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimečet svi 31, 2007 1:58 am

nevolin ih nešto pretjerano ali nisu loši
kad se oću opustit upalin njih
[Vrh] Go down
http://www.canyon.hr
Dreamy Eyed
Innitiate
Innitiate
Dreamy Eyed


Broj postova : 146
Age : 31
Lociran/a : Harbinger`s gate
Registration date : 06.07.2007

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimesub srp 07, 2007 2:46 am

šta nitko nije bio na koncertu? Very Happy
inače su mi oke za ove ljetne dane, LaBrie mi ima neki opuštajući glas... to slušam kad sam živčana il neš slično.... najviše ovaj Octavarium... i Images And Words
[Vrh] Go down
Narfuin
Forgotten Bard
Forgotten Bard
Narfuin


Broj postova : 617
Age : 36
Lociran/a : Where the sea and sky become one
Registration date : 20.06.2007

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimepet srp 13, 2007 2:00 am

Od njih sam presluša Octavarium i nije mi se svidia, tako da mi se ne da nabavljat nešto drugo od njih.
[Vrh] Go down
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimepet srp 13, 2007 4:14 pm

Narfuin je napisao/la:
Od njih sam presluša Octavarium i nije mi se svidia, tako da mi se ne da nabavljat nešto drugo od njih.

daj ne pizdi, posluša si im najgori album... poslušaj images & words ili scenes from a memory
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimepet srp 13, 2007 4:52 pm

Godard je napisao/la:
Narfuin je napisao/la:
Od njih sam presluša Octavarium i nije mi se svidia, tako da mi se ne da nabavljat nešto drugo od njih.

daj ne pizdi, posluša si im najgori album... poslušaj images & words ili scenes from a memory

malo kulture Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Godard
Adept Of InnerSanctum
Adept Of InnerSanctum
Godard


Broj postova : 514
Age : 36
Lociran/a : Alphaville
Registration date : 22.06.2007

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimepet srp 13, 2007 5:54 pm

Selaphiel je napisao/la:
Godard je napisao/la:
Narfuin je napisao/la:
Od njih sam presluša Octavarium i nije mi se svidia, tako da mi se ne da nabavljat nešto drugo od njih.

daj ne pizdi, posluša si im najgori album... poslušaj images & words ili scenes from a memory

malo kulture Rolling Eyes

ne znam ja to, ja sam seljačina iz omiša Laughing
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimepet srp 13, 2007 5:58 pm

Godard je napisao/la:
Selaphiel je napisao/la:
Godard je napisao/la:
Narfuin je napisao/la:
Od njih sam presluša Octavarium i nije mi se svidia, tako da mi se ne da nabavljat nešto drugo od njih.

daj ne pizdi, posluša si im najgori album... poslušaj images & words ili scenes from a memory

malo kulture Rolling Eyes

ne znam ja to, ja sam seljačina iz omiša Laughing

i amen! najpametnije sta si reka

@ontopic:gleda san onaj koncert iz Metropolisa,likovi sviraju live da je to čudo..pogotovo Petrucci koji mi je jedan od dražih gitarista,a i bassist je mmm Smile
[Vrh] Go down
Nikola
Innitiate
Innitiate
Nikola


Broj postova : 51
Age : 34
Lociran/a : Sitno Gornje
Registration date : 18.07.2007

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimesri srp 18, 2007 3:28 pm

Ovaj mi band nikad nije potpuno sia,ali opet u zadnje ga vrime sve više i više slušam
[Vrh] Go down
satan666
Lurker
Lurker
satan666


Broj postova : 28
Age : 43
Lociran/a : split
Registration date : 22.08.2006

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimepon srp 23, 2007 1:12 am

iman sve do zadnja mislin tri albuma,oni su mi dobri,sviraju bolje od masu bendova,bar izmišljaju nešto novo,nisu na kalupu toliko,ima kontri svega i dosta san naučia osobito od portnoya,mislim slušajući heh,jer sviram bubnjeve,nije to stoposto moj đir muzike al često ih navijem
[Vrh] Go down
Selaphiel
Guardian of Symphony
Selaphiel


Broj postova : 852
Age : 36
Lociran/a : On the road to promised land..
Registration date : 12.06.2007

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimepon srp 23, 2007 1:13 am

To bi se složia skroz,pogotovo za Portnoya ka bubnjara.Lik je jebeni genijalac hail hail
[Vrh] Go down
Cadaverous Moon
Starchild
Cadaverous Moon


Broj postova : 577
Age : 35
Registration date : 10.07.2007

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimesri kol 01, 2007 6:54 pm

Pa jel moguće da ja i Godard volimo isti band...... Very Happy ?
Moram priznat da sam tek nedavno dobila skoro pa cilu diskografiju ovog banda uključujući i live albume i jako su me se dojmili....Originalni i inventivni....
Od ovog što sam dosada preslušala najviše mi se sviđaju Images and Words i Awake....
Cool
[Vrh] Go down
majik
Innitiate
Innitiate
majik


Broj postova : 175
Age : 36
Registration date : 09.03.2008

Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitimened oľu 09, 2008 2:47 am

zadnji albumi su mi oke
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dream Theater  :hail: Empty
PostajNaslov: Re: Dream Theater :hail:   Dream Theater  :hail: Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dream Theater :hail:
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Rising Dream

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Inner Sanctum Forum :: METAL i Glazbeni Pravci :: Progressive-
Forum(o)Bir: